Fenntartható Fiatalság - általános iskolai kampánysorozatot indít a Fúzió Egyesület

 A Fúzió Egyesület nagyszabású általános iskolai környezetvédelmi kampánysorozatot indít a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség támogatásával. A Fenntartható Fiatalság projekt keretében az egyesület hét általános iskolában és három ifjúsági táborban szervez környezetvédelmi hetet. Az egyesület célja, hogy játékokon, illetve mesés kommunikációs anyagokon keresztül hívja fel a fiatalok figyelmét arra, hogy ők is képesek cselekedni azért, hogy megóvják környezetüket.
2011.11.21. 07:42 |
A Fúzió Egyesület nagyszabású általános iskolai környezetvédelmi kampánysorozatot indít a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség támogatásával. A Fenntartható Fiatalság projekt keretében az egyesület hét általános iskolában és három ifjúsági táborban szervez környezetvédelmi hetet. Az egyesület célja, hogy játékokon, illetve mesés kommunikációs anyagokon keresztül hívja fel a fiatalok figyelmét arra, hogy ők is képesek cselekedni azért, hogy megóvják környezetüket, de talán ami számukra még fontosabb, hogy mentsék az erdőket és az állatokat a pusztulástól.
 
A kampány első állomása 2011. november 21-25. között a székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskola. Az intézmény évek óta élen jár a városban a környezeti nevelés iskolai megvalósításában. Diákjaik az egy hét során megtanulhatják, hogy az ő segítségükre is szükség van ahhoz, hogy a környezetünket érdemben meg tudjuk védeni. Ehhez gyakorolják, hogyan kell szelektíven gyűjteni a szemetet, tanulhatnak a tudatos vásárlásról, újrahasznosításról, illetve segítséget kapnak ahhoz, hogyan tehetik energiahatékonyabbá életmódjukat.
A program elemei az alábbiak:
 
 November 21-től látható az iskolában egy kiállítási anyag, mely 9 embernagyságú molinón hívja fel a figyelmet arra, hogy rajtuk múlik a környezetük sorsa. A kiállítási anyag olyan témákat érint, mint az energiahatékonyság, a tudatos vásárlás, a szelektív hulladékgyűjtés, és arra figyelmeztet, hogy az egyének, a családok és a kisközösségek igazán sokat tehetnek a Föld sorsáért.
 
 November 22-én Futterer Judit iparművész „hulladékból ékszer” workshopján vehetnek részt a gyermekek. A foglalkozás keretein belül megtanulhatják, hogyan készítsenek PET palackból, italos dobozokból, kupakokból és használt textildarabokból ékszereket. Készíthetnek egyszerűen egyedi bevásárlószatyrot, hűtőmágnest, bábokat.
 
 Szintén 22-én kezdődnek a játékok. A tanulók egy akadálypályán vehetnek részt. Az első állomás egy óriási társasjáték, ahol a 25 négyzetméteres játéktáblán maguk lesznek a bábuk, és csak akkor léphetnek előrébb, ha helyesen megválaszolnak egy környezetvédelemhez kapcsolódó kérdést. A második állomáson a vidámparkból ismert horgászjátékot próbálhatják ki, kicsit másképp: Itt a medencében a vízen különböző hulladékok úsznak, melyeket kihalászva a megfelelő szelektív gyűjtőbe kell elhelyezni. A harmadik állomáson a hulladékokat a megfelelő hulladékgyűjtőbe kell belőniük. Végül az utolsó helyen megtapasztalhatják, hogy milyen az afrikai emberek élete, akik cipő helyett PET palackokat hordanak a lábukon.
 
 November 25-én 12:30-tól Kardos Horváth János, ex-Kaukázus frontember látogat el az iskolába, aki a Hahó zenekarral bemutatja számukra a Kisfogyasztó című albumot, melynek dalaiban energiatudatosságra és tudatos vásárlásra buzdítja a hallgatókat.
 
 A hét rendezvényeit 25-én 14 órától Levente Péter „játékmester” kacagó koncertje zárja, amelynek címe Csodás hétköznapok. A műsorban társasjátékosok a közönség apraja-nagyja.