-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Energia-roadshow - a KEOP pályázatok eredményeit értékelték Székesfehérváron
„Nyitva az ablak – hatékonyság és szakértelem” ezzel a mottóval indította útjára a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség és az Energia Központ Kht. azt a nyolcállomásos szakmai roadshow-t, amelynek ötödik rendezvényére kedden Székesfehérváron került sor. Az eseményen az Új Magyarország Fejlesztési Terv Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) regionális és megyei eredményeit összegezték, és beszámoltak a pályázati feltételek egyszerűsítéséről is.
2008.11.25. 21:05 |
„Nyitva az ablak – hatékonyság és szakértelem” ezzel a mottóval indította útjára a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség és az Energia Központ Kht. azt a nyolcállomásos szakmai roadshow-t, amelynek ötödik rendezvényére kedden Székesfehérváron került sor. Az eseményen az Új Magyarország Fejlesztési Terv Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) regionális és megyei eredményeit összegezték, és beszámoltak a pályázati feltételek egyszerűsítéséről is.

A roadshow-n bemutatkoztak azok a támogató szervezetek, amelyek a pályázóknak helyben nyújtanak segítséget sikeres pályázatok összeállításához. A székesfehérvári rendezvényen így a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség képviselői is részt vettek.
Régiós KEOP-eredmények
Az Energia Központ Kht.-hoz október végéig a KEOP-2007-4.1.0 „Hő és/vagy villamosenergia-előállítás támogatása megújuló energiaforrásból” címmel kiírt pályázatának egyik közép-dunántúli nyertese Gárdony önkormányzata volt, amely a Gárdonyi fürdő kommunális létesítményeinek geotermikus energiaellátására 221 millió 135 ezer forintot nyert.
A Johans Szállító és Szállítmányozó Kft. új rekreációs egészségügyi létesítményének hőenergiáját 100 százalékban megújuló energiaforrásokból nyeri. A napenergia és geotermikus energia hasznosításával létrejövő energetikai fejlesztési projektre összesen 16 millió 252 ezer forintot nyert a KEOP-ból a vállalkozás.
A KEOP-2007-5.1.0 „Energetikai hatékonyság fokozása” címmel kiírt pályázat egyik sikeres pályázója a közép-dunántúli régióból az Iszkaszentgyörgyi Községi Önkormányzat volt. Iszkaszentgyörgy község energia hatékonyságának fokozására, vagyis a közvilágításra és az intézmények utólagos hőszigetelésre összesen 8 millió 732 ezer forintot nyert el az önkormányzat.
Tata Város Önkormányzata a település általános iskoláinak és óvodáinak komplex energiaracionalizálására pályázott. A város erre a célra összesen 238 millió 475 ezer forintra pályázott.
A KEOP-5.2.0 pályázatra a régióból a Caminus Zrt. szintén Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatának fenntartásában lévő 26 intézmény világításkorszerűsítésére nyújtotta be pályázati anyagát. A Caminus Zrt. a „Szemünk Fénye Program”-on belül pályázott a beruházás megvalósítására.
A szakmai roadshow székesfehérvári állomásán együttműködési megállapodást kötött az Energia Központ Kht. valamint a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója.
Rajnai Attila, az Energia Központ ügyvezetője szerint, amellett, hogy társaságuk egy országos hatáskörrel működő pályázatkezelő szerv, világosan látják, hogy szükség van regionális kapcsolatokra és együttműködésekre, éppen ezért szeretnének a regionális fejlesztési ügynökséggel együttműködési megállapodást kötni, méghozzá azzal a céllal, hogy a két szervezet információcseréje révén mindketten hozzájárulhassanak a jól megírt pályázatok számának növeléséhez
Az együttműködésnek köszönhetően az Energia Központ kijjebb léphet a potenciális pályázók felé, a kapcsolat által jobban látják azokat az igényeket, melyek a pályázók oldaláról felmerülhetnek, illetve azokkal a pályázatkezelési tapasztalatokkal tudják segíteni az ügynökség tervezési és projektgenerálási munkáját, amelyeket a Központ folyamatosan gyűjt- véli Rajnai Attila.
Kovács Tamás, a KDRFÜ ügyvezető igazgatója az együttműködési megállapodás aláírását megelőzően többek között arról beszélt, az Új Magyarország Fejlesztési Terv végrehajtása olyan fontos feladatot és felelősséget jelent az abban közreműködő szervezetek számára, amely az összefogás, a tudás megosztása, az ismeretek cseréje nélkül nem hajtható végre. Elképzelései szerint a két szervezet három területen tud majd együttdolgozni, méghozzá a regionális tervezésben, az egy–egy tematikus területhez kapcsolódó projektek megtalálása és pontosítása terén ill. pályázati rendszerek kezelésében, menedzselésében.

A roadshow-n bemutatkoztak azok a támogató szervezetek, amelyek a pályázóknak helyben nyújtanak segítséget sikeres pályázatok összeállításához. A székesfehérvári rendezvényen így a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség képviselői is részt vettek.
Régiós KEOP-eredmények
Az Energia Központ Kht.-hoz október végéig a KEOP-2007-4.1.0 „Hő és/vagy villamosenergia-előállítás támogatása megújuló energiaforrásból” címmel kiírt pályázatának egyik közép-dunántúli nyertese Gárdony önkormányzata volt, amely a Gárdonyi fürdő kommunális létesítményeinek geotermikus energiaellátására 221 millió 135 ezer forintot nyert.
A Johans Szállító és Szállítmányozó Kft. új rekreációs egészségügyi létesítményének hőenergiáját 100 százalékban megújuló energiaforrásokból nyeri. A napenergia és geotermikus energia hasznosításával létrejövő energetikai fejlesztési projektre összesen 16 millió 252 ezer forintot nyert a KEOP-ból a vállalkozás.
A KEOP-2007-5.1.0 „Energetikai hatékonyság fokozása” címmel kiírt pályázat egyik sikeres pályázója a közép-dunántúli régióból az Iszkaszentgyörgyi Községi Önkormányzat volt. Iszkaszentgyörgy község energia hatékonyságának fokozására, vagyis a közvilágításra és az intézmények utólagos hőszigetelésre összesen 8 millió 732 ezer forintot nyert el az önkormányzat.
Tata Város Önkormányzata a település általános iskoláinak és óvodáinak komplex energiaracionalizálására pályázott. A város erre a célra összesen 238 millió 475 ezer forintra pályázott.
A KEOP-5.2.0 pályázatra a régióból a Caminus Zrt. szintén Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatának fenntartásában lévő 26 intézmény világításkorszerűsítésére nyújtotta be pályázati anyagát. A Caminus Zrt. a „Szemünk Fénye Program”-on belül pályázott a beruházás megvalósítására.
A szakmai roadshow székesfehérvári állomásán együttműködési megállapodást kötött az Energia Központ Kht. valamint a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója.
Rajnai Attila, az Energia Központ ügyvezetője szerint, amellett, hogy társaságuk egy országos hatáskörrel működő pályázatkezelő szerv, világosan látják, hogy szükség van regionális kapcsolatokra és együttműködésekre, éppen ezért szeretnének a regionális fejlesztési ügynökséggel együttműködési megállapodást kötni, méghozzá azzal a céllal, hogy a két szervezet információcseréje révén mindketten hozzájárulhassanak a jól megírt pályázatok számának növeléséhez
Az együttműködésnek köszönhetően az Energia Központ kijjebb léphet a potenciális pályázók felé, a kapcsolat által jobban látják azokat az igényeket, melyek a pályázók oldaláról felmerülhetnek, illetve azokkal a pályázatkezelési tapasztalatokkal tudják segíteni az ügynökség tervezési és projektgenerálási munkáját, amelyeket a Központ folyamatosan gyűjt- véli Rajnai Attila.
Kovács Tamás, a KDRFÜ ügyvezető igazgatója az együttműködési megállapodás aláírását megelőzően többek között arról beszélt, az Új Magyarország Fejlesztési Terv végrehajtása olyan fontos feladatot és felelősséget jelent az abban közreműködő szervezetek számára, amely az összefogás, a tudás megosztása, az ismeretek cseréje nélkül nem hajtható végre. Elképzelései szerint a két szervezet három területen tud majd együttdolgozni, méghozzá a regionális tervezésben, az egy–egy tematikus területhez kapcsolódó projektek megtalálása és pontosítása terén ill. pályázati rendszerek kezelésében, menedzselésében.