Elfogadták a Közép - dunántúli Regionális Operatív Programot - 140 milliárd érkezik a régióba

 Egyhangúlag elfogadta a Közép-dunántúli Regionális Operatív Programot a fejlesztési tanács november 23-án megtartott székesfehérvári ülésén. Bajnai Gordon fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztos elmondta: a regionális fejlesztési tanácsok megerősítését tervezik, a tervezésben, a döntés előkészítésben, a döntésben és a végrehajtásban is fontos szerepet szánnak a régióknak. Hozzátette: a Közép-dunántúli régió egészében kell gondolkodni fejlesztések tekintetében, így a regionális fejlesztési tanács lehet a legjobb fóruma annak, hogy az együttműködés a két politikai oldal között elinduljon.
Kolber István a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület tagja a kultúra, az innováció és a turizmus régiójaként beszélt a Közép-dunántúli régióról. Kiemelte a regionális operatív program mellett az ágazati operatív programok is tartalmaznak a régió fejlesztésére fordítható forrásokat.

2006.11.23. 23:13 |

 Egyhangúlag elfogadta a Közép-dunántúli Regionális Operatív Programot a fejlesztési tanács november 23-án megtartott székesfehérvári ülésén. Bajnai Gordon fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztos elmondta: a regionális fejlesztési tanácsok megerősítését tervezik, a tervezésben, a döntés előkészítésben, a döntésben és a végrehajtásban is fontos szerepet szánnak a régióknak. Hozzátette: a Közép-dunántúli régió egészében kell gondolkodni fejlesztések tekintetében, így a regionális fejlesztési tanács lehet a legjobb fóruma annak, hogy az együttműködés a két politikai oldal között elinduljon. Kolber István a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület tagja a kultúra, az innováció és a turizmus régiójaként beszélt a Közép-dunántúli régióról. Kiemelte a regionális operatív program mellett az ágazati operatív programok is tartalmaznak a régió fejlesztésére fordítható forrásokat.

 A társadalmi egyeztetés során közel 100 szervezet élt a lehetőséggel, hogy megfogalmazza véleményét az operatív programról. Önkormányzatok, civil szervezetek, egyéb egyesületek, szövetségek, különböző minisztériumok, illetve a Magyar Tudományos Akadémia is eljuttatta véleményét a társadalmasítás során a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez és a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséghez. Ezek a vélemények beépültek a stratégiai dokumentumba.
Bajnai Gordon fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztos elmondta: a regionális fejlesztési tanácsok megerősítését tervezik, a tervezésben, a döntés előkészítésben, a döntésben és a végrehajtásban is fontos szerepet szánnak a régióknak. Hozzátette: a Közép-dunántúli régió egészében kell gondolkodni fejlesztések tekintetében, így a regionális fejlesztési tanács lehet a legjobb fóruma annak, hogy az együttműködés a két politikai oldal között elinduljon. Kolber István a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület tagja a kultúra, az innováció és a turizmus régiójaként beszélt a Közép-dunántúli régióról. Kiemelte a regionális operatív program mellett az ágazati operatív programok is tartalmaznak a régió fejlesztésére fordítható forrásokat.

Pál Béla a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke kiemelte: fejlesztési célokra, azaz az innovatív és versenyképes gazdasági környezet kialakítására 22,4 milliárd, a régió turisztikai potenciáljának gazdagítására 35 milliárd, a régió városhálózatának fenntartható fejlesztésére 21 milliárd és a regionális kohézió erősítésére az infrastrukturális beruházásokra 61,6 milliárd forint áll a régió rendelkezésére a Közép-dunántúli Operatív Program keretében. Hangsúlyozta: a tanács tagjai készek és képesek együttműködni a Közép-Dunántúl jövője érdekében. Az operatív programok teljes körű társadalmasítása több színtéren és csatornán keresztül zajlott október 16-a és november 8-a között.

 A Közép-dunántúli régió fejlesztési elképzeléseit tartalmazó dokumentum véleményezésére egyrészt elektronikusan volt lehetőség a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ), az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium (ÖTM), valamint a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség (KDRFÜ) honlapján keresztül, másrészt a 2006. november 3-án, „Partnerség a KD OP tervezésében III.” címmel megrendezett regionális szintű partnerségi találkozó keretében nyílt alkalom a vélemények, javaslatok megismerésére és megvitatására. A beérkezett véleményeket szakértők munkájára alapozva a Regionális Munkacsoport értékelte, javaslatainak elfogadásáról, az átvezetési igények jóváhagyásáról a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács ma döntött.