Belvárosi önkormányzati lakások felújítása - Közgyűlés kora délután

 A délelőtti szünet után az ÖKO-Programról a maroshegyi sportpálya megépítéséről és több városi tulajdonú ingatlanról is tárgyaltak a képviselők. Szó volt a belvárosi önkormányzati bérlakások felújításáról is és tárgyaltak a képviselők a "falfirka kommandó" létrehozásáról. A testület 12 új utca nevéről is döntött, melyek a volt Antenna Hungária telephelyen létrejött családi házas övezetben találhatók. A képviselők a Fűtőerőmű fejlesztéséről is tárgyaltak.
2008.10.30. 11:58 |

 A délelőtti szünet után az ÖKO-Programról a maroshegyi sportpálya megépítéséről és több városi tulajdonú ingatlanról is tárgyaltak a képviselők. Szó volt a belvárosi önkormányzati bérlakások felújításáról is és tárgyaltak a képviselők a "falfirka kommandó" létrehozásáról. A testület 12 új utca nevéről is döntött, melyek a volt Antenna Hungária telephelyen létrejött családi házas övezetben találhatók.


 A távhővel ellátott lakóépületek lakásonkénti hőfogyasztásának szabályozására és mérésére alkalmas eszközök beszerelését támogatja az ÖKO-program. A meghirdetett pályázatot módosította a testület, ugyanis a 35 százalékos állami támogatás helyett 50 százalékosra nőtt a támogatás mértéke. A módosítást a Közgyűlés egyhangú igennel elfogadta.

 Szó volt a Maroshegyen a Rádió lakótelep, illetve az épülő Interspar és Praktiker között tervezett sportpálya építéséről is. A város ere 110 millió forintot költ és jövő év tavaszára várhatóan elkészül a sportpálya.

 A város tulajdonában lévő 8445 hrsz-ú ingatlan tulajdonjogának átadására is javaslatot tettek, ugyanis a kórház pályázatból szeretne új rendelőt építeni 12 milliárd forintból, melyhez erre a területre is szükség van. A város biztosítja a 70 millió forintos értéken nyilvántartott ingatlant a kórháznak, melyet a képviselők egyhangúan elfogadtak.

 A 8129/22 hrsz-ú földrészletből 1.250 m2 területen szeretne az Országos Rehabilitációs Központ, melyen mintegy 800 négyzetméteres épületet húzna fel, ami a régiós központja lenne az intézetnek. A testület egyhangú igennel fogadta el a földhasználati jogot.

Belvárosi önkormányzati lakások felújítása

 A belvárosi lakóépületek felújításáról is tárgyaltak a képviselők. Tavasszal hozott a testület egy olyan döntést, mely szerint nyolc belvárosi épület felújítási tervét meg kell alkotni.
 A város önkormányzata a Széphő Zrt-t kérte fel tavaly év végén, hogy készítsen egy olyan javaslatot, mely tartalmazza a Vörösmarty tér 12., a Jókai u 5. és 6., a Szent István tér 5. és 6. a Zichy liget 6. illetve a Budai u 2. szám alatti épületek rekonstrukcióját. Farkas László kiemelte, hogy a felújításokkal csökkenne ugyan a lakásszám, azonban nagy alapterületű igazi belvárosi lakásokat adhatna piaci alapon bérbe az önkormányzat. A felújításra váró épületekben jelenleg 93 bérlő lakik, akiknek az eddigivel megegyező vagy jobb lakásokat biztosítanak majd a városban. A Széphő által készített javaslat tartalmaz egy olyan megoldást is, miszerint a nyolc felújításra váró épületből ötöt értékesítene az önkormányzat, hármat pedig felújítana. Így 39 új bérlakást alakítanának ki, mintegy másfél milliárd forintból.

Létrehozzák a "falfirka-kommandót"

 A falfirka-mentes Székesfehérvárért program megvalósításáról is tárgyaltak a képviselők. A program keretében tartósan munkanélküli, halmozottan hátrányos helyzetű embereket képeznének ki Székesfehérváron az épületek, terek megtisztítására. A falfirka kommandó nemcsak a városban dolgozik majd a tervek szerint. A „kommandósok” várhatóan már jövőre munkába állnának. A falfirka-eltávolítás mellett a parkokban apróbb javításokat is elvégeznek majd. A csoport 1,4 millió forintos költségét az önkormányzat állná. Zákányi Tamás megbízott városgondnok elmondta, hogy 6-8 ember foglalkoztatnának a munkaügyi központ ajánlásával. Õket négy évig biztosan foglalkoztatnák, személyi kiadások pedig az első évben nem terheli a várost, második évben is csak a dolgozók járulékait kell kifizetnie a Városgondnokságnak. A testület elfogadta a csoport létrehozását.

Új utcanevek Székesfehérváron

Közterületek elnevezéséről is tárgyaltak: a Maroshegyen a volt Antenna Hungária telepen kialakított új családi házas övezetben 12 utcát nyitottak, melynek nevei:

Királyhágó utca
Gyulafehérvári utca
Háromszéki utca
Szárhegyi utca
Gyergyói utca
Ditrói utca
Küküllővári utca
Szászrégeni utca
Törcsvári köz
Ojtozi köz
Kerci köz
Békás köz

 Ugyancsak Maroshegyen a Szilvamagként emlegetett közterület hivatalosan is megkapta a Szilvamag utca elnevezést. Az Õrhalmi szőlők területén történt belterületbe vonások miatt egy új utca nyílt a városrészben: követve a "gyümölcsös hagyományokat" Barack utcának keresztelték a képviselők.

Fűtőerőmű-fejlesztés a Bakony utcában

 
A Székesfehérvári Fűtőerőmű fejlesztéséről, a Bakony utcában lévő jelenlegi erőmű II. ütemének megvalósításához kapcsolódó dokumentumokról és szerződésekről is tárgyaltak a képviselők. Szigli István arra hívta fel hozzászólásában a figyelmet, hogy ha az Országgyűlés meghozza azt a törvényt, mely lehetőséget ad a távhőrendszerről való leválásra, akkor több nagyobb fogyasztónak is lehetősége lesz nem távhővel való fűtésre. Juhász László a megújuló energiaforrásokra alapuló fűtésrendszerekről beszélt: példaként említette, hogy épül a város első geotermikus fűtéssel ellátott társasháza. A testület 28 igen szavazattal elfogadta a javaslatot.