Befejeződött az óriásbáb készítő tábor

Kedden kezdődött és pénteken fejeződött be az az alkotótábor, melynek keretében négy székesfehérvári iskola diákjai készítették el a város két újabb óriásbábjának dekorációját. A történelmi alakok teljes összeállítása a következő hetek feladata lesz. - mondta el Majoros Gyula szobrászművész, bábtervező, a tábor vezetője.
2015.06.12. 15:04 |
Kedden kezdődött és pénteken fejeződött be az az alkotótábor, melynek keretében négy székesfehérvári iskola diákjai készítették el a város két újabb óriásbábjának dekorációját. A történelmi alakok teljes összeállítása a következő hetek feladata lesz. – mondta el Majoros Gyula szobrászművész, bábtervező, a tábor vezetője.
KÉPGALÉRIA
A történelmi óriásbábok a Koronázási Ünnepi Játékok meghatározó alakjai voltak a 2013-as Szent István Emlékévben és a 2014-es Szent László-évben egyaránt. Idén a 920 évvel ezelőtt Székesfehérváron megkoronázott Könyves Kálmán lesz a játékok „főszereplője”, az ő, illetve öccse, Álmos herceg alakjával bővül a történelmi személyek panteonja.
A hagyományoknak megfelelően az alkotótáborban résztvevő általános és középiskolások készítették el az új óriásbábok öltözékeit és dekorációját Somogyi Győző Kossuth-díjas grafikus, festőművész tervei alapján, Majoros Gyula szobrászművész, bábtervező és csapata vezetésével. A Fehérvári Programszervező Kft. szervezésében kedden kezdődött és pénteken zárult táborba négy intézmény – a Gorsium Művészeti Szakközépiskola és Szakiskola, a Kodolányi János Középiskola, a Széna Téri Általános Iskola és a Hétvezér Általános Iskola – összesen ötven tanulója jött el.
Az előző évekkel ellentétben idén csak két báb készül, a résztvevő diákok száma viszont közel ugyanannyi, mint az előző esztendőkben, így bőven volt idő a különböző kreatív munkákra, a ruhák, a koronák, a kardok, övek és csatok, valamint a fejrészek elkészítésére, dekorálására. Olyan technikákat vetettek be, melyek lassabban készültek ugyan, de tartósabbak, kevesebb ragasztást, több varrást alkalmaztak a munka során. A mennyiség mellett törekedtek a jobb minőségre. - mondta el Majoros Gyula szobrászművész, bábtervező, a tábor vezetője. A diákok négy csoportra bontva végezték az alkotó feladatokat, időközönként cserélték egymást, így mindenkinek megtapasztalta a különféle munkafolyamatokat. Az előkészítés után a munka oroszlánrésze még hátravan. A következő két hétben kerül sor az óriásbábok vázszerkezeteinek összeállítására, az alapruhák megvarrására, és a teljes dekoráció felhelyezésére, festésére öt-hat szakember bevonásával.