Átadták a történelmi órajáték új figuráit -  mottó: Székesfehérvár, mint iskolaváros

 Ünnepélyes megnyitóval adták át a város lakói számára a történelmi órájáték új figuráit a Kossuth utcai udvarban. A hat új figura a ballagások, érettségik idejére készült el, tudtuk meg Warvasovszky Tihamér polgármestertől. A fém lapokból kovácsolt bábuk Székesfehérvárt, mint iskolavárost hivatottak bemutatni. A mostani formájában egészen nyár végig tekinthetik meg az érdeklődök a Kovács Jenő által megálmodott órajátékot minden második órában. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.05.06. 19:28 |

 Ünnepélyes megnyitóval adták át a város lakói számára a történelmi órájáték új figuráit. A hat új figura a ballagások, érettségik idejére készült el, tudtuk meg Warvasovszky Tihamér polgármestertől. A fém lapokból kovácsolt bábuk Székesfehérvárt, mint iskolavárost hivatottak bemutatni. A mostani formájában egészen nyár végig tekinthetik meg az érdeklődök a játékot minden második órában. (Tekintse meg képgalériánkat!)

 A megnyitó ünnepséget a Teleki Blanka Gimnázium fuvolistái indították, akiket egy népdal csokor és az ünnepi beszédek követtek. Warvasovszky Tihamér polgármester beszédében hangsúlyozta, hogy ez a szerkezet nem egy egyszerű óra, hanem egy szimbólum, arra, hogy az életünket hasznosan kell eltölteni.

 Beszédet mondott még Kovács János órásmester, aki elmondta, hogy az órajáték ötlete egészen 1987-ig nyúlik vissza, majd megköszönte a támogatást a városnak, támogatóknak és a munkatársaknak, akik segítettek elkészíteni az órajátékot. Megköszönte az udvarban lakóknak azt a kitartást is, amivel minden második órában elviselik a harangjáték csilingelését.

 A beszédek után a főszerep már az órajátéké volt, mely a híres diákdallal a Gaudeamus Igiturral kezdődött, majd megjelentek a figurák, amik Székesfehérvár oktatását a kódexmásolástól egészen a szabadságharcokig mutatják meg a nézelődőknek. Az órajáték minden második órában szólal meg mostantól.