-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Székesfehérvár fogadalmi miséje Szent Sebestyén napján a Felsővárosi templomban
Székesfehérvár hagyományos fogadalmi miséjét tartották vasárnap délelőtt a Szent Sebestyén templomban. Január 20., Szent Sebestyén napja fontos ünnep nemcsak Székesfehérvár életében: 1739-ben, a pestisjárvány idején a felsővárosiak böjtöt tartottak és körmeneteken kérték Szent Sebestyén közbenjárásával Istent, hogy menekítse meg őket. A fehérváriak szerencsésen megmenekültek és fogadalmuk részeként először kápolnát, majd templomot emeltek Szent Sebestyénnek.
2013.01.20. 12:00 |
Székesfehérvár hagyományos fogadalmi miséjét tartották vasárnap délelőtt a Szent Sebestyén templomban. Január 20., Szent Sebestyén napja fontos ünnep nemcsak Székesfehérvár életében: 1739-ben, a pestisjárvány idején a felsővárosiak böjtöt tartottak és körmeneteken kérték Szent Sebestyén közbenjárásával Istent, hogy menekítse meg őket. A fehérváriak szerencsésen megmenekültek és fogadalmuk részeként először kápolnát, majd templomot emeltek Szent Sebestyénnek.

A búcsú a Szent Sebestyén Templomban fogadalmi szentmisével kezdődött, melyet Spányi Antal megyés püspök celebrált. A mise elején 86. születésnapja alkalmából köszöntötték Takács Nándor nyugalmazott megyés püspököt.
A pestisjárvány idején, 274 évvel ezelőtt a felsővárosiak böjtöt tartottak és körmeneteken kérték Szent Sebestyén közbenjárásával Istent, hogy segítse a megmenekülésüket. A fehérváriak szerencsésen megmenekültek és fogadalmuk részeként először kápolnát, majd templomot emeltek Szent Sebestyénnek.

A búcsú a Szent Sebestyén Templomban fogadalmi szentmisével kezdődött, melyet Spányi Antal megyés püspök celebrált. A mise elején 86. születésnapja alkalmából köszöntötték Takács Nándor nyugalmazott megyés püspököt.
A pestisjárvány idején, 274 évvel ezelőtt a felsővárosiak böjtöt tartottak és körmeneteken kérték Szent Sebestyén közbenjárásával Istent, hogy segítse a megmenekülésüket. A fehérváriak szerencsésen megmenekültek és fogadalmuk részeként először kápolnát, majd templomot emeltek Szent Sebestyénnek.
Szent Sebestyén napján évszázadokig nem dolgoztak a felsővárosiak. Részt vettek a püspöki szentmisén, majd ünnepi ebéden látták vendégül a családtagokat, rokonokat. A menü hagyományosan húsleves, malacsült, párolt káposzta és fánk volt, ami a Felsővárosban élő családok többségénél a szombati búcsún került az ünnepi asztalra.
Szent Sebestyén a legnépszerűbb szentek közé tartozott. Mint segítőszenthez fordultak hozzá pestis és más - embereket vagy állatokat pusztító - járvány idején.
A mise után a templom előtti téren köszöntőt mondott Vargha Tamás államtitkár, országgyűlési képviselő és Földi Zoltán a Felsőváros önkormányzati képviselője, majd a búcsú a templom előtti téren és a városrész közösségi házában folytatódott. Felsőváros lakói és vendégeik fánk, forró tea és forraltbor fogyasztása mellett beszélgettek.



