"Magyar és kínai találmányok" - alkotói pályázatot hirdettek

 Alkotói pályázatot hirdetett „Magyar és kínai találmányok” címmel a Nagy Fal Magyar-Kínai Barátság Egyesület. A budapesti székhelyű szervezet arra a kérdésre keresi a választ, hogy a mai magyar gyermekeknek mi jut eszükbe a cím hallatán? Július 15-ig várják a pályázók rajzait, festményeit, montázsát, vagy akár fogalmazásait, hogy közösen emlékezzenek a két ország világrengető találmányaira illetve azok felfedezőire.
2013.06.20. 11:30 |
 Alkotói pályázatot hirdetett „Magyar és kínai találmányok” címmel a Nagy Fal Magyar-Kínai Barátság Egyesület. A budapesti székhelyű szervezet arra a kérdésre keresi a választ, hogy a mai magyar gyermekeknek mi jut eszükbe a cím hallatán? Július 15-ig várják a pályázók rajzait, festményeit, montázsát, vagy akár fogalmazásait, hogy közösen emlékezzenek a két ország világrengető találmányaira, illetve azok felfedezőire. Érdemes indulni, hiszen sok-sok értékes nyeremény – osztálykirándulás, könyvek, játékok, gasztronómiai és egyéb meglepetések – várnak a legkreatívabb alkotókra.
 
A Nagy Fal Magyar-Kínai Barátság Egyesület több alkalommal hirdetett már pályázatot. „Az 5000 éves Kína” című, tavalyi kiírásuk rendkívül népszerű volt a gyerekek körében, mintegy kétezer képzőművészeti és írásos mű érkezett magyarországi és határon túli alkotóktól. A sikeren felbuzdulva a szervezet folytatja a munkát és közzétette újabb pályázati kiírását „Magyar és kínai találmányok” címmel.
 
Az 5000 éves Kína a világ egyik legősibb civilizációja, így talán nem is meglepő, hogy számos ősi találmány – a papír, a selyem, a porcelán és az iránytű – a páratlan történelemmel rendelkező országhoz köthető, de nekik köszönhetjük az ecsetet, a nyomtatást, az abakuszt, illetve sokak szerint még a golfjátékot is. Habár Magyarország történelme évezredekre nem vezethető vissza, és nem vagyunk a világ egyik legnépesebb állama sem, azonban egy dologban - a világviszonylatban kiemelkedő jelentőségű találmányok számában – mégis hasonlítunk a távol-keleti országra. Gondoljunk a C-vitaminra, a telefonközpontra, a golyóstollra, a Rubik-kockára, a biztonsági gyufára, a dinamóra, vagy akár a számítógépre. A Nagy Fal Magyar-Kínai Barátság Egyesület arra a kérdésre keresi a választ, hogy a mai magyar gyermekeknek mi jut eszébe, ha azt hallják, hogy magyar és kínai találmányok? A felhívással szeretnénk emléket állítani az ókor nagy kínai felfedezőinek, és az elmúlt évszázadok magyar feltalálóinak.
 
A pályázaton egyénileg és csoportosan is lehet indulni különféle technikákkal készült képzőművészeti alkotásokkal. Egy pályaműnek minimum egy magyar és egy kínai találmányról kell szólnia, ennek kivitelezése egy alkotáson belül vagy akár egy-egy különálló alkotáson is megvalósítható. A beküldési határidő július 15-e, az eredményhirdetésre szeptember 27-ig kerül sor. Lehet nyerni osztálykirándulást, könyveket, játékokat, gasztronómiai és egyéb, értékes meglepetéseket. Különdíjban részesül, aki a legtöbb kínai és/vagy legtöbb magyar találmányt a legötletesebben sorolja fel. Amennyiben a gyerekek szülei és felkészítő pedagógusai is kedvet kapnak saját alkotás készítéséhez, külön kategóriában ők is részt vehetnek a pályázaton, a legjobban sikerült műveket ez esetben is díjazni fogják.