A Tóparti szerepelt a legsikeresebben a Fejér Megyei Diáknapokon

Csárdás, kórus, fejenpörgés, wee és rodeóbika- a hétvégén tartották a Fejér megyei Diáknapokat Fehérváron. Három napon keresztül 1300 diák, 11 kategóriában több száz produkciót mutatott be, amely a versmondástól kezdve a néptáncon át a drámáig a legkülönfélébb műfajokat ölelte fel. A zsűri minden kategóriát külön értékelt, és a diákok teljesítménye alapján az iskolák közül a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola szerezte a legtöbb pontot.
2013.04.07. 18:41 |
Csárdás, kórus, fejen pörgés, wee és rodeóbika- a hétvégén tartották a Fejér megyei Diáknapokat Székesfehérváron. Három napon keresztül 1300 diák, 11 kategóriában több száz produkciót mutatott be, amely a versmondástól kezdve a néptáncon át a drámáig a legkülönfélébb műfajokat ölelte fel.
KÉPGALÉRIA a Diáknapok gálájáról
Juhász Zsófia, a szervező Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatója elmondta, hogy 1960 óta rendezik meg a diáknapokat. Az elmúlt években 10 kategóriában lehetett nevezni a megmérettetésre, most újabb kategóriával bővül a paletta, hiszen fotó, film, új vizuális kísérleti műfajok kategóriába is küldhettek be alkotásokat a diákok. A diáknapokon a városi tehetségkutatókból ismert arcokkal is lehetett találkozni: a IV. Fehérvári Versünnep győztese Gombó Viola Lotti például szpíkerként próbálta ki magát. Veigler Anna Bettina, a verseny különdíjasa pedig a vers-és prózamondó kategóriában Csoóri Sándor Látomás Fényes nappal című költeményét adta elő.
Mivel a szombati versenyprogram igencsak hosszúra nyúlt. A fellépés előtt, után a középiskolások a feszültséget wee-s boksszal, és a sosem fáradó rodeó bika segítségével vezették le. A zsűri minden kategóriát külön értékelt, és a diákok teljesítménye alapján az iskolák közül a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola szerezte a legtöbb pontot. A legjobbak vasárnap a Vörösmarty Színházban tartott gálán is bemutatkozhattak, ahol a tornacipős kórus, a hortobágyi juhászok, az őrült, a világot elpusztítani akaró Petőfi jól megfértek a Brooklynt megidéző fejen pörgő, fekete kapucnis srácok mellett.
Róth Péter alpolgármester a gálaműsorra ugyan „ fiatalos és tankcsapdás” beszéddel készült, mégis a több oldalas szöveg elmondása helyett inkább néhány mondatban azt tanácsolta a diákoknak, hogy találják meg azt a speciális területet, amelyben a későbbiekben leginkább ki tudnak teljesedni.