Magabiztos fehérvári győzelem az újonc otthonában

34-17-re verte az újonc Vasast az Alba Fehérvár KC a női kézilabda bajnokságban. A fiatal, magyar játékosokkal felálló angyalföldi reményeket már a találkozó elején lehűtötte Deli Rita együttese, amely az első játékrészben mindössze nyolc gólt „engedélyezett” ellenfelének.
2017.11.19. 19:54 |

Négy meccses veretlenségi szériával a háta mögött érkezett az Alba Fehérvár KC a Vasas Népfürdő utcai albérletébe, ráadásul az újonc mindössze egy pontot szerzett a bajnokság első hét mérkőzésén, utóbb pedig a Magyar Kupában búcsúztatta a Debrecen. Sajnos egyik Herr-testvér sem léphetett pályára a Tromos csarnokban: Orsolya, a fehérváriak kapuvédője még a szezon előtt szenvedett súlyos sérülést, ami miatt csak jövő év elején térhet vissza a pályára, a Vasast erősítő, átlövő poszton játszó Anita pedig betegség miatt nem vállalta a játékot.

A fehérváriak igyekeztek dominálni, ami be is jött. A rekordbajnok 2-2-ig tudta tartani a lépést a fekete-fehér mezben játszó Albával, amely ezután 7-0-ás rohammal ellépett a piros-kékektől. Pelczéder, Zhilinskaite, Lavko, Gorshenina és Májer góljaira csak 9-2-nél jött a válasz. Nem sokkal később Májer Krisztina három találatának köszönhetően már 15-5 állt az eredményjelzőn. Azért volt ok ijedtségre a fehérváriaknál, mivel Temes Bernadett egy ütközés után arcát fájlalva a földön maradt – sajnos nem is tért vissza pályára. Felzárkózni nem, csak a különbséget tudta állandósítani a Vasas, amely tíz gólos hátrányban vonulhatott a szünetre.

Kovács Péter a hazaiak mestere valamelyest felrázta csapatát a félidőben: Kocsis góljára még válaszolt Pelczéder, Németh Nedda és Kuczora góljára csak három perc után jött a válasz, de így is kilenc góllal mentek a vendégek. Aztán ismét jött egy parádés Alba-futás: ezúttal egy ötös, majd egy kettes – nem utolsósorban Do Nascimento heteseinek köszönhetően – jó hír, hogy a brazil szélső az év utolsó bajnokiján, a december 30-i MTK elleni hazai derbin már mezőnyben is bevethető lesz. Gjorgjievska is dicséretet érdemel, az Alba légiósa két találata zárta a számos hazai kiállítással tarkított találkozót. 34-17-re győzött az Alba Fehérvár, ezzel kilenc ponttal vonult a december végéig tartó válogatott szünetre.