Alba Fehérvár KC: megvan az első hazai győzelem a szezonban

Az első félidőben olykor pontatlanul, a második játékrészben viszont felszabadultan játszó Alba Fehérvár KC tíz góllal legyőzte a szebb napokat is látott Békéscsabát. Két egy góllal elbukott hazai bajnoki után a szezonban először nyert a Köfémben Deli Rita együttese.

Alba Fehérvár KC - Békéscsaba 33 - 23 (14-9)

2017.11.04. 19:19 |

Az edzőváltáson átesett és a tabella utolsó helyén szerényedő Békéscsaba látogatott Fehérvárra, oda, ahol hét éve nemhogy győzni még pontot szerezni sem tud. Skaliczki László lemondása után Fábián Csaba megbízott vezetőedző irányította a csabaiakat.

A fehérváriak játékába olykor hibák csúsztak, hiába szereztek tizenegyszer labdát, sokszor eladták azt a mezőnyben. Tíz perc után hárommal vezetett az Alba, de Walfisch vezérletével visszajöttek a mecsbe a viharsarkiak. Aztán megint összeszedték magukat a hazaiak és Gjorgijevska, Zhilinskaite és a frissen beálló Májer góljával 3-0-ás futást produkáltak. Mendy és Lavko is feljavult támadásban, így 14-9-el zárult az első félidő.

A folytatásra koncentráltabban érkeztek a hazaiak, akik szinte szemernyi esélyt sem adtak a Békéscsabának. A negyvenkettedik percig nagyjából állandósult az öt gólos vezetés, ekkor azonban Pelczéder, Temes, Lavko és Májer góljával 24-15-re elléptek a fehérváriak. A fiatal irányító Piller Kármen remekül szállt be a meccsbe, góllal, gólpasszokkal, kiharcolt hetesekkel járult hozzá a diadalhoz, a kapuban pedig Gabina alkotott maradandót. A legvégén csak egy kérdés maradt: kilenc vagy tíz góllal győznek-e a hazaiak. Temes hetesével 33-23 lett a vége.

Alba Fehérvár KC: Mistina, Gabina (kapusok) - Májer 2, Zhilinskaite 2, Lavko 9, Mendy 4, Gorshenina 1, Pelczéder 7, Gjorgjievska 2, Boldizsár, Mayer 1, DO Nascimento, Piller 1, Temes 4 (4), Rózsás. Vezetőedző: Deli Rita.