Kétszer vezett két góllal, büntetőkkel nyert a Volán

Az EBEL középszakaszának hajrájában a már play-offba jutó Dornbirn volt a Fehérvár AV19 vendége. Egy győzelemmel nagyot léphettek volna a rájátszás felé a fehérváriak, és közel is álltak hozzá, hiszen 2-0-ra, majd 4-2-re is vezettek. Végül döntetlen lett a rendes játékidő, a szétlövésben pedig még egy pontot szerzett a Volán. Ha pénteken nyer a Bolzano ellen, eléri célját Hannu Järvenpää csapata.
2018.02.28. 20:47 |

Az alapszakaszban négy meccsből háromszor legyőzte a Volán a Dornbirnt, így annak ellenére reménykedhetett az újabb sikerben, hogy a vendégek a középszakaszban kiemelkedtek az alsóház mezőnyéből. A Dornbirn páholyban van a rájátszást illetően, a Fehérvárnak ellenben létkérdés minden győzelem, és ez a motivációs különbség szerencsére látszott is a meccs elején. A sokkal aktívabb magyar csapat Hári kapuvason csattanó lövése után gólig is hamar eljutott, Latendresse kerülte meg a kaput és húzta be a pakkot. Alig egy perccel később az olimpiáról visszatérő Music is jó helyen volt a kapu előtt, és megduplázta az előnyt. 18-9 volt a kapura lövések aránya az első harmadban, jobb volt a Volán.

Erdély Csanád növelhette volna az előnyt, mert szólóban ugrott ki a második harmad 7. percében, de mellé lőtt. Kivédekezett egy emberhátrányt a Volán, majd szerencséje is volt, Pance bombázott a kapuvasra. Ebben a játékrészben már igazolta a Dornbirn, miért vezeti fölényesen az alsóházat, sokáig semmi védeni valója nem akadt a kapusának. A 32. percben szépítettek is a vendégek Reid pokolian nagy góljával – és kevesebb mint egy perc múlva egyenlítettek is. Szerencsére jött egy emberelőny, amiből Latendresse „szögből” nagyszerűen húzta fel a korongot a jobb felsőbe, visszavéve a vezetést. És hogy tökéletes választ adjon a Volán az ellenfélnek, most a hazaik dupláztak villámgyorsan, negyven másodperc múltán Music kotort be egy kipattanót. Vagyis az első harmad fehérvári gólszerzői tettek róla, hogy újra kétgólos legyen az előny szünetre.

Hogy marad izgalom a záró harmadra is, az hamar kiderült, hiszen alig másfél perc után ismét szépített a Dornbirn, Sylvester talált gólt. De legalább nem követte egy percen belül még egy… Sőt, a Volánnak volt helyzete, többször is védett a vendégkapus, Stroj. Egy páros kiállítás hozta az újabb egyenlítést, és több mint a fele hátra volt a harmadik harmadnak. Akadt is izgalom bőven, kettős emberelőnybe is került a Fehérvár, de már nem változott az eredmény, miként a hosszabbításban sem. Ekkor a hazaiaknak kellett kivédekezniük egy hátrányt. Végül a büntetők döntöttek, ezek során pedig Szabó Krisztián gólja, így két pontot szerzett a Volán. Két fordulóval a középszakasz vége előtt eggyel áll jobban a Bolzanónál "feljutó" helyen, így ha pénteken itthon legyőzi riválisát, biztosíthatja helyét a rájátszásban.

Fehérvár AV19 - Dornbirn 5-4 (2-0, 2-2, 0-2, 0-0, 1-0) szétlövéssel

Gl.: Latendresse (2), Music (2), illetve Reid, Grabher-Meier, Sylvester, Mc Monagle. Győztes gól a szétlövésben: Szabó K.