Legyűrte a Debrecent és élre állt a bajnokságban a Videoton

A Videoton úgy léphetett pályára a forduló rangadóján a Debrecen ellen, hogy győzelem esetén a tabella élére áll, lévén a rivális Ferencváros a döntetlent is csak az utolsó pillanatban harcolta ki a Paks ellen. Az első félidőben szöglet után szerzett vezetést a Vidi, a második pedig szinte eseménytelenül telt, így meglett az előzéshez szükséges győzelem.
2018.04.21. 20:24 |

A fehérvári csapat középpályájáról hiányzott Pátkai Máté és Anel Hadzic is, Marko Nikolics a Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Nikolov, Huszti, Kovács – Lazovics, M. Scsepovics, S. Scsepovics kezdőt küldte pályára. Magához ragadta a kezdeményezést a Vidi, de a rendkívül pontatlan kivitelezések miatt nem sikerült komoly helyzetet kialakítani. Az első jó beívelés azonban elég volt a vezető gólhoz: a 21. percben Huszti szögletébe Juhász csúsztatott bele, a hosszú oldalon érkező Lazovicsról még a kapufára pattant a labda, Marko Scsepovics viszont már nem hibázott. Pár perccel később duplázhatott volna a gólszerző, de Stefan passza után az égbe lőtte a labdát. A félidő hajrájában előbb Nego, majd Lazovics is közelről lőhetett, de Nagy mindkét alkalommal védett, szünetre maradt az 1-0.

A fordulás után az első nagy helyzet Stefan Scsepovics előtt adódott az 57. percben, a csatár tisztán fejelhetett mintegy hét méterről, de kapu mellé bólintott. A fehérváriak kissé belealudtak a meccsbe, így a játék ellaposodott, a mezőnybeli összecsapások révén viszont egyre feszültebbé vált a légkör, ráadásul Marko Scsepovicsot sérülés miatt le kellett cserélni. Sárga lapokban igen, helyzetekben azonban nem bővelkedett a második félidő, a Vidi 1-0-ra győzött és átvette a vezetést a bajnokságban.

Videoton - DVSC 1-0 (1-0)
Gl: M. Scsepovics