Vidi: Vereség Szombathelyen, veszélyben az őszi elsőség

A Ferencváros kezébe helyezte az őszi elsőség sorsát a Videoton, miután egy, a hosszabbításban szerzett góllal kikapott a Haladás otthonában. Mindkét oldalon kimaradt egy büntető, ha este pontot szerez a Ferencváros a Vasas ellen, a második helyen telel a Vidi.

Haladás - Videoton 1 - 0 (0-0)

Videoton: Kovácsik - Nego, Tóth B., Fejes, Stopira - Varga (Kovács I.), Suljics, Hadzic, Pátkai - Lazovics, Henty (Szabó B.).

2017.12.09. 17:30 |

Három alapember is eltiltás miatt hiányzott a Vidiből. A védelemből Juhász Roland és Fiola Attila, a támadók közül pedig Marko Scsepovics nem állhatott Marko Nikolics rendelkezésére. Az utóbbbi meccseken rendre kezdő Géresi Krisztián pedig gerincpanaszai miatt maradt távol.

Némi késéssel érkeztek meg a csapatok a vadonatúj Rohonci úti stadion gyepére, viszont az első Vidi-ziccerekre csak öt percet kellett várni. Lazovics szabadrúgása után előbb Henty öt méterről fejjel, majd nem sokkal később Fejes lövésből találta el a kapufát. Negyed óra múltán Henty parádésan sarkazva készítette le a labdát Negonak, a francia lövése tizenöt méterről Király Gábor kapuja fölé szállt.

Aztán jött az addigi legnagyobb szombathelyi helyzet:  egy bal oldali lapos centerezést Halmosi elengedett, így a labda teljesen üresen találta Ramost, a támadó hét méterről  kapásból fölé bombázott. Az első játékrészben zömében a mezőnyben járt-kelt a labda, a hazaiak játékán jól látszott, hogy nem véletlenül szereztek hat pontot az elmúlt két meccsükön.

A 42. percben tizenegyeshez jutott a Haladás, miután Fejes faultolt a tizenhatos vonalánál, nem sokkal ezelőtt egyébként a félpályánál is eltüntetett egy ellentámadásba lendülő zöld mezest, úgy, hogy már volt egy sárga lapja. Kassai Viktor döntése nyomán Németh Márió állt a labda mögé, aki a jobb oldali kapufát találta el, így maradt a 0-0.

A fordulás után az ötvenkettedik percben Suljics szerzett szemfülesen labdát a hazaiak térfelének közepén, kettő az egy ellen mehetett a kontra, de az egy szem zöld mezes és Király Gábor jelentette a végállomást. Pár perc múlva ismét a szombathelyi hálóőr vált főszereplővé, pedig a fehérváriak abban reménykedtek, hogy sajátjuk, Danko Lazovics alkot maradandót. A Pátkai által kiharcolt tizenegyest, Lazovics a kapu bal oldala felé lőtte, de védett a 108-szoros válogatott Király.

A hatvanhetedik perc három ígéretes hazai ziccert hozott, de kisvártatva Lazovics lőtt közelről Királyba és Pátkai is helyzetbe került. De nem akkorába, mint Kovácsik kapuja előtt a hazaiak, a fehérvári hálóőr hatalmasat védett. Mint ahogy a hetvenhetedik percben is, amikor egy közeli kapáslövést hárított lábbal. A hosszabbításban újabb ziccert alakítottak ki a szombathelyiek, de ígéretes helyzetből fölébombázott a zöld mezesek támadója.

A kilencvenkettedik percben jött a fekete leves: Mészáros ugrott ki a leshatárról, majd elpöckölte Kovácsik mellett a labdát. 1-0... Újabb nagy skalpot gyűjtött be a Haladás, ez pedig könnyen lehet, hogy a Videoton őszi elsőségébe kerül...