-
Fellobbant az öröm gyertyalángja
Advent harmadik vasárnapján a Bakony Népzenei Együttes műsora várta az érdeklődőket a Városház téri színpadon, majd Törő Gábor országgyűlési képviselő és Berze János református lelkész osztotta meg ünnepi gondolatait, hogy aztán fellobbanhasson a várakozás harmadik gyertyájának lángja is.
2025.12.14. -
A Vidishop ünnepi nyitvatartása
A VidiShop az ünnepek előtt is hétfőnként, szerdánként és péntekenként 10 órától 17:30-ig tart nyitva - ebédszünet 13:00-13:30-ig -, egészen december 22-ig. A VidiShop 2025. december 23-tól 2026. január 16-ig zárva tart!
2025.12.14. -
Júniusra költözik a FEZEN
A FEZEN 2026-ban a nyári fesztiválszezon egyik első nagy rendezvénye lesz. A júniusi időpont mellett megérkeztek az első fellépők is. A műfaji sokszínűségből jövőre sem enged a fesztivál, így Azahriahtól a finn Sonata Arctic metálzenekarig számtalan kedvencet felsorakoztató kínálattal készül a fehérvári fesztivál. És ez még csak az első “fellépőcsomag” a lista folyamatosan bővül - ígérik a szervezők.
2025.12.14. -
Élmény ajándékba
Varázslatos jégrevünek lehetett részese a Fehérvár VIP Klub két adományozójának jóvoltából szombat este a MET Arénában közel kétszáz nehéz sorsú, vagy fogyatékossággal élő fiatal és nevelőszüleik, valamint az őket segítő gondozók és gyermekeik. A Jégvarázs műsora előtt Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a jégshowra érkezőket.
2025.12.13.
Természettudományos élményközpont lesz a Civil Központban
A természettudományos élményközpont 2018 szeptemberében nyitja meg kapuit a Fehérvári Civil Központban.
Az Óbudai Egyetem vezetésével a szakemberek többek közt olyan fizikai élménypedagógiai programokat dolgoznak ki, amelyek az atomenergia, a megújuló energiaforrások megismertetésén túl, lehetőséget teremt az univerzum titkainak fürkészésére, segít megérteni a fizika világát játékos, tudományos kísérleteken keresztül, betekintést enged a légkör tudományába. A matematikát a problémamegoldó képesség és a logikus gondolkodás fejlesztés irányából közelítik meg.
A program részleteiről közös sajtótájékoztatón számolt be Cser-Palkovics András polgármester, Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke és Dr. habil. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja a Fehérvári Civil Központban.
A program célja, hogy bővüljön a természettudományos élménypedagógiai programkínálat a közép-dunántúli iskolák számára, terjedjen a kísérletközpontú, élményszerű oktatás, ezáltal népszerűbbek legyenek a természettudományos és műszaki pályák.
Az épületben 300 négyzetméteren egy nagyobb oktató-előadó terem, valamint négy kisebb tematikus labor, raktár, tanári/oktatói szoba és kiszolgáló irodai részt alakítanak ki, de elkészül egy akadálymentes mosdó, felújítják a recepciót, a ruhatárat, a férfi és női mosdókat is. Az Élményközpont befogadóképessége 80 fő lesz, amit lehetővé teszi egyszerre öt csoport egyidejű jelenlétét. - mondta Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke.
Dr. habil. Györök György dékán hangsúlyozta, hogy az Alba Regia Műszaki Kar küldetésnek tekinti a műszaki és természettudományos érdeklődés felkeltését, a fiatalok motiválását a mérnöki pályák irányába. "Ezt idejekorán kell kezdeni, már az általános iskolás korban. Másrészt nagyon fontos a mérnöki hivatás szépségének, fontosságának, a teremtő, az újat létrehozó emberi habitus élményszerű bemutatása. Mindezekhez adjuk a szakértelmet, tapasztalatot, oktató kollégáink felkészültségét."
Nagyon örülök, hogy az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara és egy fehérvári civil szervezet közötti együttműködésnek köszönhetően komoly forrás érkezik a városba – mondta Cser-Palkovics András polgármester. Ez tovább erősíti Fehérvár versenyelőnyét és lesz megint egy hely a városban, ami élményt nyújtva kapcsolódik be a köznevelési rendszerbe. A természettudományos élményközpont lehetőséget ad arra, hogy a tehetséges fiataljaink a pályaorientációban is segítséget kapjanak a saját nyelvükön. Bízom abban, hogy a város intézményei ki tudják majd használni az élményközpont nyújtotta lehetőséget.
Nyolc tematikus programja lesz a központnak és 2020 decemberéig összesen 1056 természettudományos órát tartanak majd diákoknak, de szerveznek majd városi versenyeket is.