Szoros lett a vége - Magyar Kupa győztes az Alba Fehérvár

Elképesztően szoros végjátékban 59-58-ra győzött az Alba Fehérvár a Szolnok ellen a Magyar Kupa győri fináléjában. Lóránték gyengén kezdtek az Olaj ellen, de talpra álltak és óriási csatában elhódították a Zsiros Tibor Magyar Kupát. Az Alba Fehérvár - 1999, 2000 és 2013 után - negyedszer hódította el a Magyar Kupát.
Így ünnepelte a kupagyőzelmet a város
2017.02.18. 21:35 |
Elképesztően szoros végjátékban 59-58-ra győzött az Alba Fehérvár a Szolnok ellen a Magyar Kupa győri fináléjában. Lóránték gyengén kezdtek az Olaj ellen, de talpra álltak és óriási csatában elhódították a Zsiros Tibor Magyar Kupát. Története során negyedszer hódította el a Magyar Kupát az Alba Fehérvár.
KÉPGALÉRIA a döntőről

Már a mérkőzés előtt tíz perccel megkezdődött a párbaj. Pontosabban a hangpárbaj. A tribün egyik oldala kék-fehérbe, a másik piros-feketébe öltözve hangolt. A székesfehérváriak most sem hagyták otthon a dobokat és kürtöket.
Vojvoda és Lóránt tripla kísérletével indult a meccs, végül a szolnoki Brancic szerezte az első kosarat. Az Alba az öltözőben ragadt: három perc után hattal ment az Olaj. Az első fehérvári kosarat az eredményesen lepattanozó Shepard szerezte. 9-2-nél Keller Ádám majd felrobbant, de hiába reklamált faultot, ellene viszont befújtak egyet a túloldalon. Dzunics Braniszlav jobbnak látta, ha időt kér. Andric két büntetője után már 11-2 állt az eredményjelzőn, jól védekezett a Szolnok, az Alba 16 dobott. Aztán ez feljavult, míg a másik oldalon egyre kevésbé voltak olajozottak a triplakísérletek. Lóránt és Shepard betöréseivel már csak 4 volt közte. Taylor dudaszó utáni kétpontosával, 18-14-el ment a Szolnok az első negyed után. Az utolsó három percet 8-2-vel hozta az Alba.
A második negyedben feljavult az Alba védekezése, amely Burgess kosarával átvette vezetést. A játékrész felénél már öt ponttal vezetett Dzunics Braniszlav együttese. Az Olaj elsősorban kintről erőltette a pontszerzést, ekkor alig több mint 20 százalékkal dobta a triplákat a bajnoki címvédő. A piros-feketék Vojvodában bíztak, aki triplájával és két pontosával a negyed vége előtt három perccel egyenlített. Az 1/10-es tripla mutató nem vált az Alba előnyére, de Shepard 29-29-et jelentő zsákolása mindenképpen. Végül hét ponttal nyerte a második negyedet a Fehérvár, ami 35-32-es vezetést jelentett a félidőben.

A harmadik negyed első három percében meglehetősen ritkán került a labda a gyűrűbe. A Szolnok csak egy pillanatra vezetett, Edwards triplájával megint három volt közte. Éles volt a küzdelem és nagy volt a lelkesedés: volt Lóránt és Farr egymás kezéből tépte ki a labdát az ellenfél palánkja alatt. A negyed vége előtt egy perccel Farr húzta a gyűrűbe a lepattanót, ekkor néggyel ment az Alba. Végül Edwardsnak voltak leginkább kötélből az idegei: a dudaszó előtt gyönyörú triplát engedett el, így 48-46-al ért véget a játékrész.
A záró negyedben Keller blokkjánál szinte felrobbant a csarnok, a tavaly még az ellenfelet erősítő játékos Vojvodát „nullázta le”, majd Edwards oldalról triplázott, ezzel 9 pontra növelve a az Alba előnyét. Összesen 7-0-ás rohammal nyitott a Fehérvár, a kék-fehér drukkerek őrjöngtek, a másik táborra csend telepedett… Kmézics Zorán időt kért. Aztán Dzunics mester is, 6:39 volt vissza, amikor 55-50-et mutatott az eredményjelző. Az öt pontos különbség tartósnak bizonyult a játékrész közepén, azonban 3 perccel a vége előtt, Borisov első triplájával kettőre jött fel a Szolnok, amelynek feljvault a védekezése és Borisov megint betalált kintről, egyetlen ponttal átvette a vezetést a Szolnok. Edwards kísérelete lejött a gyűrűről, de Vojvodáék ellen támadó faultot fújtak. Nyolc másodperccel a vége előtt Lóránt közelijével 59-58-ra visszavette a vezetést az Alba. Szolnoki időkérés után elképesztő izgalmak között kimaradtak a szolnoki ziccerek. 59-58-ra győzött az Alba Fehérvár, amely 1999, 2000 és 2013 után negyedszer hódította el a Magyar Kupát. A mezőny legjobbjának Lóránt Pétert választották.