-
Árverés hokimezekből
Az elmúlt évekhez hasonlóan az adventi időszakban ezúttal is egyedi mezekben lép jégre a Volán, melyeket árverésre bocsátanak. A meccsen viselt mezekre való licitálás mellett a speciális dresszekből saját névvel és számmal rendelni is lehet.
2025.12.18. -
Bemutatják a A HunGarian Caravan autóját
2026-ban is lesz székesfehérvári induló a Budapest–Bamako Rallyn. A HunGarian Caravan egyedi autóját ön is megnézheti december 19-én, pénteken 15.00-18.00 óra és december 20-án, szombaton 10.00-13.00 óra között a Városház téren, a városi karácsonyfa mellett.
2025.12.18. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Óriási esélyt szalasztott el az Alba Fehérvár Szombathelyen
Egy ilyen párharcban mindig a hazai csapaton nagyobb a nyomás, hiszen végzetes lehet egy vereség - ennek megfelelően, ahogy legutóbb Fehérváron, úgy most Szombathelyen is a vendégek dobtak (sokkal) jobban a mérkőzés elején. Az Alba az első negyedben öt triplát küldött helyre, Mohammed vezetésével 31 pontig jutott, és sokkolta a legutóbbi találkozón nem éppen kulturáltan viselkedő Falco-tábort.
Persze sejthető volt, hogy előbb-utóbb magára talál a házigazda, és bár Mohammed folytatta a triplagyártást, a második meccsen semmit sem mutató Perl révén már a Falcónak is volt vezéregyénisége. 12-0-ás rohamot vágott ki a vasi csapat, utóbb kiderült, nem utoljára a találkozón, csakhogy erre 9-0-val válaszolt az Alba. Volt ebben persze hármas is (persze megint Mohammedtől), de ekkor a centerek is kitettek magukért, Lóránt pontjaival újra tíz fölé ment az előny, csak Boriszov félidő végi hármasa rontott az összképen.
Az Alba kapitánya szünet után is őrizte pontdobó formáját, öttel nyitott, amerikai játékosai kosaraival közelített a Falco. Egy pontra feljöttek a hazaiak, ekkor a fehérvári amerikaiakon volt a sor: Simpson és a hazai közönség "kedvence", Horton távolította el ismét a vendégeket a sárga mezesektől. Az Alba párharcban legeredményesebb játékosa, Simpson a harmadik negyed végén parádés, saját visszaszedett lepattanója után bevágott triplával csendesítette el a háborgó publikumot, és kilenccel vezetett a Dzunics-csapat!
Sőt, Simpson a negyedik negyedet is egy trojkával kezdte, ekkor 60-72 állt a táblán, és úgy tűnt, megtörheti hazai pályán amúgy nagyon ritkán vesztő ellenfelét az Alba. Nem tette, és ezért magukat okolhatják a fehérváriak, akik a következő periódusban csupa rossz döntést hoztak, ziccreket hagytak ki, és végignéztek egy 14-0-as (!) Falco-periódust. Persze a csüggedő szurkolók is új erőre kaptak, a végjátékban pedig, bár még egyszer visszavette a vezetést az Alba, hét hazai pontra megint nem jött válasz, így behúzta a meccset az utolsó negyedet 26-13-ra megnyerő Falco. Nem biztos, hogy lesz még egy ilyen esélye idegenben az Albának, de előbb hazai pályán kell győznie, hiszen jelenleg 2-1-re a vasiak vezetnek a párharcban, vagyis egyetlen sikerre állnak a döntőbe jutástól.
Falco-Vulcano Energia KC - Alba Fehérvár 86-82 (18-31, 22-16, 20-22, 26-13)
Alba: Hill 10/3, Simpson 22/12, Harris 9/3, Lóránt P. 13/3, Keller Á. 4. Csere: Mohammed 15/12, Horton 9, Kovács Á, Keller I.