Mindegyik negyedet megnyerte az Alba Fehérvár Debrecenben

Esélyeshez méltón hozta a kötelező győzelmet az újonc DEAC otthonában az Alba Fehérvár. Bár rosszul kezdtek, már az első negyedben vezettek a fehérváriak, aztán fokozatosan növelték előnyüket, és a második félidőben csak huszonöt pontot engedve ellenfelüknek végül magabiztosan nyertek.
2018.01.20. 19:24 |

"Hagyományosan" belealudt a meccs elejébe az Alba, a lelkes debreceniek pedig kilenc ponttal, 15-6-ra elhúztek. Simpson triplája adta meg a riadójelet, addig nem esett be egyetlen kinti kísérlet sem, utána viszont még kettő, és hamar futott egy 14-2-t az Alba, megfordítva az állást. Az előző mérkőzéseken halványabb Alhaji Mohammed kitett magáért, és szokás szerint remekül szállt be Chris Horton, aki pontok és lepattanók mellett az ellenfelek réme lesz kiosztott blokkjai miatt is. A második negyed elején még vissza tudta venni a vezetést a DEAC, ebben a játékrészben is a hajrára tartogatta a jó játékot az Alba. 33-33 után Hill vezetésével hat pont jött zsinórban és ez az előny kitartott szünetig.

A harmadik negyedben pedig nőni kezdett, hiába dobott a debreceniek irányítója, Lilov is triplát. Lóránt Péter elkapta a fonalat, szokása szerint a palánk közelében, és kihúzódva is eredményes volt, erre pedig nem volt válasza a Debrecennek. Mohammed újabb hármasa után már tizenhattal ment az Alba, ez az előny pedig elég is volt a meccs végéig. Tisztességgel küzdött az újonc az új légiósát, Pointert még nem nevező Fehérvár ellen, de amikor kellett, mindig esett vendégkosár, védekezésben pedig a Dzunics Braniszlav által várt szintet hozta szünet után a bajnok. A negyedik negyedben egyszer sem ment tíz alá az előny, végül tizennyolccal nyert, és megerősítette helyét az első négyben az Alba Fehérvár.

DEAC - Alba Fehérvár 65-83 (19-22, 19-23, 16-23, 11-15)
Alba: Hill 9/3, Harris 7/3, Simpson 10/6, Lóránt P. 20/3, Keller Á. 8. Csere: Mohammed 16/12, Horton 12, Keller I. 1, Filipovics, Kovács Á.