Megszorongatták a Magyar Kupa-győztes Szolnokot a MÁV Előre SC röplabdázói

Szoros vereséget szenvedett a bajnokságban ötödik helyen álló, Magyar Kupa-győztes Szolnoktól a MÁV Előre SC az NB I-es férfi röplabda-bajnokság alapszakaszának vasárnapi mérkőzésén. MÁV Előre SC - Szolnoki RA 2:3 (23, 26, -23, -13, -12).
2018.02.26. 09:34 |

A mérkőzés első három szettje nagy csatákat hozott, melyek közül az elsőben és a másodikban is a fehérváriak bírták jobban a hajrát, megnyerve az adott játékrészeket. A harmadikban is megvolt az esély a sikerre, ekkorra azonban már az alaposan feljavult a Szolnok, így a végén ők örülhettek. Ezt követően megváltozott a játék képe, a mieink talán fejben is elfáradtak, a vendégek viszont éppen ellenkező utat jártak be, összeszedték magukat. A negyedik és ötödik felvonást is a Magyar Kupa címvédője nyerte, és ezzel a mérkőzést is, 3:2 arányban.

A hazai csapat legtöbb pontot szerző játékosa Németh Zsolt volt, aki egymaga huszonöt ponttal járult hozzá a MÁV teljesítményéhez.

MÁV Előre SC - Szolnoki RA 2:3 (23, 26, -23, -13, -12)
MÁV: Damsits L., Náhol G., Németh Zs., Stefanovics K., Kiss M., Neukum G. Csere: Nagy Á. (liberó), Sziládi D., Balogh P., Batári Cs., Nagy B. Vezetőedző: Németh Ödön.

Németh Ödön, vezetőedző: „Az idegek harcát végül a vendégek nyerték.”

A vasárnap lejátszott 20. fordulóval befejeződött az alapszakasz a MÁV Előre SC röplabdázói számára, a csapat nyolcadik helyen áll a tabellán.