Külkapcsolatok

2017.04.03. |
PARTNER ÉS TESTVÉRVÁROSOK NÉVSORA:
A városok nevére kattintva rövid városismertetőt olvashatnak az érdeklődők. 
 
Ország Város Galéria Szerződéskötés
időpontja
Finnország Kemi  Galéria 1957.
Lengyelország Opole Galéria 1958. (2004.)
Ukrajna Luganszk - 1978.
Bulgária Blagoevgrád Galéria 1978. (2006.)
Románia Alba Iulia Galéria 1990.
Németország Schwäbisch Gmünd Galéria 1991.
Nagy Britannia Chorley - 1992.
USA Birmingham, (Alabama) Galéria 1997.
Horvátország Zadar Galéria 1997.
Olaszország Cento - 1998.
Mongólia Erdenet - 2008.
Törökország Kocaeli Galéria 2008.
Szlovákia Banská Štiavnica - 2008.
Kína Chang Chun (Jilin tartomány) - 2010.
Románia Csíkszereda (Miercurea Ciuc) Galéria 2011.
 
Európai, valamint Európán kívüli kapcsolataink térképen (nagyítható):

Európai kapcsolatokEurópán kivüli kapcsolatok







A VÁROSOK HONLAPJAI-KAPCSOLATTARTÓK:
Város Hivatalos honlap Kapcsolattartó
Kemi http://www.kemi.fi Leila Ylianunti E-mail: leila.ylianunti@kemi.fi
Opole http://www.opole.pl Alicja Sajewicz E-mail: asajewicz@um.opole.pl
Blagoevgrád http://www.blgrad.info Iliya Velev E-mail: iliyavelev@abv.bg
Banská Štiavnica (Selmecbánya) http://www.banskastiavnica.sk Mr.Miron Breznoscak E-mail: mrn@banskastiavnica.sk
Alba Iulia (Gyulafehérvár) http://www.apulum.ro Laura Cimpoes E-mail: lcimpoes@apulum.ro
Schwäbisch Gmünd http://www.schwaebisch-gmuend.de Monika Buchheit E-mail: Monika.Buchheit@schwaebisch-gmuend.de
Chorley http://www.chorleycitizen.co.uk Rachel Greenwood E-mail: rachel.greenwood@chorley.gov.uk
Birmingham, Alabama http://birminghamal.org Scotty Colson E-mail: Scotty.Colson@ci.birmingham.al.us
Zadar (Zára) http://www.zadar.hr Anita Grzan-Martinovic E-mail: anita.grzan-martinovic@grad-zadar.hr
Cento http://www.comune.cento.fe.it Dott.ssa Anelita Tassinari E-mail: tassinari.a@comune.cento.fe.it
Erdenet   Ts.Ganbayar E-mail: governor_orkhon@mongol.net
Kocaeli (Izmit) http://www.kocaeli.bel.tr Muzaffer Sabur E-mail: foreign@kocaeli.bel.tr
Chang Chun http://www.changchun.gov.cn Xue Wei  E-mail: kevinxueweil@hotmail.com
Csíkszereda http://www.szereda.ro/hu György Piroska E-mail: csikinfo@szereda.ro


Nemzetközi Kapcsolatok:
Halász Etelka
Tel./Fax: 22/316-589
E-mail: halasz.etelka@pmhiv.szekesfehervar.hu
 

Az oldalt összeállította:
Bozsoki Ágnes
Nagy Nikolett
Biróczki Imre
Illa Gábor

Farkas Bence
Draskovich Kata
Gede István
 
Források: Farkas Roland ”Székesfehérvár város testvérvárosi kapcsolatai” című szakdolgozata; Wikipedia; városok honlapjai;  hivatalos anyagok, dokumentumok

Eseménynaptár

2017. Szeptember
h
K
Sze
Cs
P
Szo
V
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Fehérvár Hangja

Webkamera


Fényfestés

360 Fehérvár

Fehérvár Magazin

Nyitott tornatermek