Kézilabda ünnep, bátortalan játékkal - húsz góllal győzte le a Győr az Alba Fehérvár KC-t

Átmasírozott a Bajnokok Ligája címvédője az Alba Fehérvár KC-n. A győriek legjobbjaikkal álltak fel és húsz góllal legyőzték Deli Rita lányait. A hazaiaknak voltak szép pillanataik, világklasszisaival a győriek könnyedén hozták a kötelezőt.

Alba Fehérvár KC - Győri Audi ETO KC 18-38 (10-21)

2018.01.13. 19:40 |

Kézilabda ünnepre készültek a Köfém-csarnokban, hiszen a BL és az NBI címvédője nem mindennap bukkan fel Székesfehérváron. A különleges derbi igazi kuriózummal kezdődött: az Év sportolójának választott világbajnoki bronzérmes gátfutó, Baji Balázs végezte el a kezdődobást - aki nem mellesleg, ahogy a tavalyi londoni vb előtt, ezúttal is a Bajnokok Városában edz.

Ambros Martin a vendégek mestere nem bízta a véletlenre a dolgok folyását, szinte legerősebb kezdőcsapatával esett neki a hazaiaknak. Broch sorozatban lőtt négy góljával és Görbicz Anita 2001. bajnoki találatával öt és fél perc után 6-1 állt az eredményjelzőn. A fehérváriak aztán magukhoz tértek, Pelczéder labdaszerzése és gólja után felhördült a csarnok, de sorozatban jöttek a zöld-fehér találatok és a kapuban Grimsbö is maradandót alkotott. A megtelt vendégszektor az első félidő hajrájára már tíz gólos előnynek tapsolhatott, sőt Grimsbö is összehozott egy gólt. az mindenképpen bíztató volt, hogy a játékrész vége előtt az Alba Fehérvár KC két gólt is összehozott emberelőnyből. Tomori gólja végül azt jelentette, hogy a félidőre tizenegy lett közte.

Sajnos fehérvári szempontból a második játékrész sem indult jól, hat percet kellett várni az első albás gólra. Görbicz többször is megvillant és a BL címvédő fiataljai is hozzátették a magukét a különbség növekedéséhez. A Győrnél szinte minden mezőnyjátékos betalált legalább egyszer, a kétszázadik meccsét játszó Amorim például négyszer is. A fehérváriak lendületüket vesztették és elhúzott az ETO. A sérüléséből felépülő Hansen megdobta csapata 38. gólját, miközben az Alba Fehérvár KC csak tizennyolcig jutott.

Alba Fehérvár KC: Mistina, Flavia Gabina (kapusok) - Májer 1, Zhilinskaite 5, Lavko 6 (3), Mendy 1, Gorshenina 1, Pelczéder 1, Gjorgjievska 1, Mayer 1, Temes 1, Rózsás.