Ismét gólképtelen Volán, vereség Salzburgban

Nehéz idegenbeli túrán szerepel a Fehérvár AV19, ezen a hétvégén Salzburgban és Dornbirnban kellene szaporítania pontjai számát. A Red Bull ellen nem sikerült, sőt gólt lőni sem, akárcsak előzőleg a Klagenfurt ellen. Igaz, szoros meccset játszottak a fehérváriak, de pont nélkül maradtak. Vasárnap délután Dornbirnban folytatják.
2018.01.20. 22:09 |

A Salzburg erősen kezdte a Fehérvár elleni mérkőzését. A hazaiak az első 20 percben 17:5-re nyerték a kapura lövési mutatót, fölényük 1 gólban testesült meg, az 5. percben Raphael Herburger betalált Mac Carruth kapujába. A nyitó harmad nem hozott kiállítást, ellenben a másodikban az osztrákok kétszer, míg a fehérváriak ötször játszhattak emberelőnyben. A magyar csapat hiába játszott közel fél harmadon át 5 a 4 ellen, hiába lőtt 18-szor kapura második harmadban, nem tudott egyenlíteni. A záró húsz percben újra a hazaiak játszottak fölényben, a 45. percben Herburger meglőtte önmaga és csapata 2. gólját. Több találat nem esett, Luka Gracnar 29 védéssel ért el shutoutot. A Fehérvár a Klagenfurt elleni 3-0-s vereség után újfent lőtt gól nélkül maradt - tudósított a jegkorongblog.hu

Red Bull Salzburg - Fehérvár AV19 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
Gl.: Herburger (2)