-
Szenior karácsony
Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.
2025.12.05. -
Gitárok szemnek és léleknek
Ha valaki nem ért a gitárokhoz, de értékeli a szépet, annak mindenképpen érdemes egyszer egy Soma-féle gitárt a kezébe fogni. Annak pedig, aki ráadásul még ért is ezekhez a gyönyörű hangszerekhez, nem csak ajánlott, hanem egyenesen kötelező is Somogyi József remekműveivel megismerkedni. Ő készítette el a Fezen-gitárt is, amelyre egy fogyatékossággal élő fiatalokat segítő felajánlás keretében december 7-ig lehet licitálni.
2025.12.05. -
Rendhagyó irodalmi est a Nex Stop-ban
A Líra könyvesbolt rendhagyó irodalmi estre várja az érdeklődőket December 7-én és 14-én 16 órától a Next Stop üzletközpontban. Ha úgy érzi, hogy örömmel megosztaná a legkedvesebb versét, ami Adventtel, Karácsonnyal, Krisztus születésével kapcsolatos, felolvashatja azokat.
2025.12.05. -
Mikulás táncház
December 6-án, szombaton 17 órától kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, mikulásváróval, tánctanítással és táncos mulatsággal várja a kicsiket és nagyokat a Malom utcai Táncház.
2025.12.05.
Ilyen volt a Kutatók Éjszakája Székesfehérváron
Az Óbudai Egyetem Alba Régia Műszaki Karán a drónokról, légifelvételek és térképek alapján a város fejlődéséről is hallhattak sok érdekességet a látogatók. Idén is játszhattunk eredeti Comodore 64 és VT Computerrel, korabeli játékprogramokkal, de a digitális világ kezdeti "mérföldkövei" mellett a 3D nyomtatásról, robotikáról is szerveztek programokat. Az egyik legnépszerűbb teremben a pneumatika világágába engedtek betekintést, ahol az egyszerű lufifújáson túl (ami nem is annyira egyszerű) bonyolult gyártósorok miniatürizált változatát a gyerekek maguk is működtethették.
Pénteken délutántól késő estig a rengeteg érdekes program során máskor nem látogatható helyszínek is kinyíltak a városban. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal laboratóriumában különleges vizsgálatok világát ismerhették meg a látogatók és a Progressio Mérnöki Iroda mellett a Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló is megnyitotta kapuit.
A minap 10 éves fehérvári jelenlétét ünneplő Grundfos idén is megnyílt a fehérváriak előtt. Óránként induló gyárlátogatásokon olyan helyekre lehetett bejutni, ahol a világ minden részére készülő hatalmas szivattyúk készülnek. Megnézhettük azt a tesztrészleget, ahol 70 fehérvári mérnök dolgozik és vesz részt a fejlesztésben illetve a tesztelésben. A gyárlátogatáson túl idén is kedveskedett a dán szivattyúóriás a gyerekeknek, akik a szivattyúk gyártásához használatos pici alkatrészekből azt építettek, amit csak szerettek volna.
