Hosszabbításos Alba-vereség az Európa-kupa második csoportkörében

Izgalmas meccsen szenvedett hárompontos vereséget a litván BC Nevezis othonában az Alba Fehérvár. A FIBA-Európa-kupa második csoportkörének első találkozóján rosszul kezdtek a fehérváriak, de a negyedik negyed előtt már vezettek. A rendes játékidő végén a győzelemért támadhattak, és még a hosszabbításban is voltak előnyben, ám a végén nagy csatában kikaptak.
2017.12.20. 19:05 |

A FIBA-Európa-kupa második csoportkörét Litvániában, a BC Nevezis otthonában kezdte az Alba Fehérvár. Ami az első negyedet illeti, meglehetősen rosszul, mert bár az első kosarat a mieink szerezték, később csak futottak ez eredmény után, és mint a Jászberény elleni bajnoki végén, hadilábon álltak a pontszerzéssel. Lóránt Péter ugyan válaszolgatott a hazaiak kosaraira, de a negyed vége felé neki sem ment igazán, a Nevezisnek meg még szerencséje is volt, hiszen az utolsó másodpercben még a palánk tetejéről is az Alba gyűrűjébe pottyant a labda. Nem volt meglepő, hogy kulturált kosárlabdát játszott a hazája bajnokságában amúgy rosszul álló ellenfél, amelyben a tavalyi Falcóból ismert amerikai Medford is szerepel.

Tizenhárom pontos előnyben voltak a litvánok egy negyed után, ezt kezdte meg a másodikban feljavuló védekezéssel és dobásokkal faragni az Alba. Ebben főszerep jutott az amerikaiaknak, Hill büntetőkből, Simpson pedig első triplájával faragott a hátrányból. A félidő végére elbizonytalanodott a Nevezis, jól lepattanózott az Alba, és négyre csökkentette a különbséget.
A harmadik negyed elején pedig Simpson remek tempódobásaival öt pontot szerzett és fordított a fehérvári csapat. Jó kis adok-kapok alakult ki, amelyben jól érvényesültek az Alba centerei, de elhúzni egyik fél sem tudott a másiktól. Horton labdát szerzett, végigvitte és zsákolt, majd megtette ugyanezt egy újabb lerohanás végén Harris lepattanóját behúzva is. Időt kértek a hazaiak, bár csak néggyel vezetett az Alba. Bejött, mert a negyedből hátra lévő időben már csak ők szereztek pontot, de így is minimális Alba-vezetéssel indult a negyedik játékrész.

Ebben újfent Horton villant, megint labdaszerzés-zsákolás kombinációval, a mezőny leghasznosabbja volt az amerikai center. De Matulis triplájával egyenlő lett, majd már Hillnek kellett egyenlítenie. Palánk alatt jól zárt a fehérvári retesz, egy-egy triplával tudott érvényesülni a Nevezis. Zsákolások maradtak ki, és három perccel a vége előtt Korenyuk kosarával megint döntetlen volt az állás. Keller Ákosra sportszerűtlen hibát fújtak, mikor egy labdáért ugrott, majd egy sima faultot a következő akciónál, de méltó „bosszút állt”: triplával eltüntette a hátrányt. Fél perccel a vége előtt Simpson büntetőivel kettővel ment az Alba, de elnéztek a mieink egy lepattanót, és Korenyuk egyenlített… A győzelemért támadhatott Kasey Hill, ám dobása lejött, így 74-74 után hosszabbítás következett.
Ennek elején Keller megkapta negyedik személyi hibáját, a Nevezis pedig büntetőkkel vezetett, majd Woodard triplájával el is húzott. Ismét Horton csalta vissza a reményeket két duplával, de az egész meccsen rosszul dobó Medford ekkor jól célzott kintről... Erre meg Simspon válaszolt szintén triplával, és jött megint Horton… Hiába volt meg pár másodpercre az előny, fordított, majd Lóránt rossz dobásából indult a Nevezis és úgy tűnt, eldönti a meccset. Hill és Simpson büntetői hét másodperccel a dudaszó előtt egyre csökkentették a hátrányt, de ezután nem tudott faultolni időben az Alba, így a hazaiak Medford büntetőivel megnyerték a nagyon izgalmas, kiegyenlített meccset. A csoport másik találkozóján is hazai győzelem született, a Körmend kikapott Törökországban.

BC Nevezis – Alba Fehérvár 90-87 ( 27-14, 17-23, 14, 19, 19-18, 16-13) hosszabbítás után
Alba: Hill 15, Simpson 22/12, Harris 6, Lóránt 13/3, Keller Á. 9/3. Csere: Horton 20, Kovács Á. 2, Mohammed, Keller I.