Győztes bemutatkozás - harmadszor is legyőzte a Volán a Dornbirnt

A szezon során harmadszor is legyőzte a Dornbirn gárdáját a Fehérvár AV19, pedig a voralbergi csapat legutóbbi nyolc meccséből hatot megnyert. Hannu Järvenpää győzelemmel debütált a Volán kispadján.

2017.12.09. 20:12 |

Az első harmad gólt nem hozott a Fehérvár AV19 – Dornbirn meccsen, a legnagyobb helyzet Erdély Csanád nevéhez fűződött: a magyar válogatott támadó egy kontra végén találta telibe a kapuvasat. A második játékrész elejét próbálta megnyomni a vendéggárda, a korábban parádésan teljesítő finn kapus, Juha Rasmus Rinne nagyot hibázott, túl messzire jött ki kapujából, a korong pedig Reisz Áron előtt „találta magát”, a mindig nagyon harcos támadó nem hibázott, és kíméletlenül a dornbirni hálóba lőtt. A harmadik harmad hatodik percében Kógert eresztett el egy nagy lövést a kék-vonalról, amibe kiváló ütemben ért bele Hári János, 2-0! Nem telt azonban nyugodtan a hátralévő idő, mert bár egy nagyon fontos emberhátrányt kivédekezett a Volán, az 51. percben Haussle és Macierzynski robbant a Carruth kapuja felé, előbbi lövését még védte a fehérvári kapus, a kipattanót utóbbi azonban belőtte. A maradék kilenc percben nyomott a Dornbirn, a végén még Rinnét is levitték, a Fehérvár azonban „túlélte” a nyomást, és ismét, immár harmadszor is legyőzte szombat esti ellenfelét. Nem mellesleg Hannu Järvenpää győzelemmel debütált a Volán kispadján.

Fehérvár AV19 – Dornbirn 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)
Gólszerzők: Reisz, Hári, illetve Macierzynski.