Fehérvár Szalon a barokk jegyében – öt alkotót díjaztak

A barokk jegyében nyílt meg a hagyományos Fehérvár Szalon a múzeum Országzászló téri épületében, a tárlat szeptember 23-ig látható. A Szent István Király Múzeum pályázatával a helyi kortárs művészeket szólította meg, akik a barokk szellemiségét vagy formavilágát megidéző alkotásokat készítettek.
2018.06.27. 20:02 |
Fehérvár Szalon a barokk jegyében – öt alkotót díjaztak

A képző-, ipar- és fotóművészek a barokk jegyében pályázhattak műveikkel – amelyek szellemiségükben vagy formavilágukban a barokk tematikát idézik meg a barokk évében. 

A tárlat kiállítói között van Arany Gold Zoltán, Bárány Terézia, Bauer István, Bernáth Gábor, Branczeiz Zsuzsa, Bukovácz Lajos, Büki Zsuzsanna, Czeglédy anikó, Deák Balázs, Ecsedi Mária, Fekti Vera, Hegedűs 2 László, Kondákor László, Koppány Attila, Kutasi Károly, Mosberger Róbert, Nervetti Károly, Nervetti Károlyné, Pácser László, Páger Bernadett, Pálné Hencz Teréz, Pető Zsuzsa Alíz, Pinke Miklós, Pintér Balázs, Réti Ágnes, Revák István, Revák Katalin, Schrenk Rita Anna, Szegedi Csaba, Szentes Ottokár, Szepesi Imre, Tunyogi Gábor, Varga Gábor Farkas és Végvári Beatrix. Idén rendhagyó módon a kiállítás különleges tematikájához kapcsolódó meghívott művek is szerepeltek a tárlaton Kósa Jánostól, Kis Róka Csabától, Kőnig Frigyestől és Nyári Istvántól.

A zsűri döntése alapján öt művész vehetett át díjat: Mosberger Róbert, Szegedi Csaba, Szentes Ottokár, Pinke Miklós és Varga Gábor Farkas.

A tárlatot Radák Eszter festőművész, a Magyar Képzőművészeti egyetem rektora, a meghirdetett pályázat zsűrielnöke nyitotta meg, aki kiemelte, hogy rizikós, de érdemes városi kiállításokat szervezni. Arról is szólt, hogy fontosak azok a kiállítások, ahol sok mindenki meg tud mutatkozni és nem csak azok, akik gyermekkoruk óta képzőművésznek készültek és diplomát szereztek valamelyik művészeti intézményben.

Az eseményen köszöntőt mondott Cser- Palkovics András polgármester, aki átadta a díjakat a zsűri által kiválasztott művészeknek.

A polgármester kiemelte, hogy a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében nemrégiben még egy értékes várostörténeti kiállítást nézhettünk meg, most pedig egy ehhez képest teljesen más, de mégis a város történetéhez hozzájáruló tárlatot tekinthetünk meg, ami részben a máról és a barokkról szól. Cser-Palkovics András köszönetet mondott a kiállító művészeknek, akik a szalon keretében művészeti alkotásba öntötték gondolataikat. Hozzátette, hogy a Fehérvár Szalon mindig izgalmas képet ad arról, hogy a városhoz kötődő alkotók mit gondolnak egy korszakról, vagy a világ dolgairól.

Az ünnepélyes megnyitón Major István gordonkaművész játékát hallhatta a közönség.