-
Triatlonos fehérvári sikerek
A június 13-14-én Spanyolországban rendezett kontinensviadalon a székesfehérvári Trion Triatlon Sportegyesület két versenyzője is előkelő helyezést ért el: Dévay Márk az 5., míg Dévay Zsombor a 11. helyen zárt, amivel értékes olimpiai kvalifikációs pontokat szereztek.
2026.06.22. -
Világbajnoki selejtező a MET-ben
Július 6-án Székesfehérvár ad otthont a magyar férfi kosárlabda-válogatott Belgium elleni világbajnoki selejtezőmérkőzésének. Az Alba Fehérvárt Pongó Marcell képviseli a nemzeti csapatban.
2026.06.22. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19. -
A legjobb tesitanárok
Megválasztották az év kedvenc tesitanárát a Magyar Diáksport Szövetség és a K&H Bank közös szervezésében. Fejér vármegyében ezúttal dégi, cecei és sárbogárdi tanárok lettek a legnépszerűbbek.
2026.06.18.
Fehérvár Karate Akadémia: sok szép érem Tatáról
Tatán rendezték szombaton az 5. Renmei Kupa elnevezésű meghívásos kyokushin karate versenyt, melyen 240 fiatal lépett tatamira formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban. A verseny remek lehetőséget kínált a gyakorlásra a március elején rednezendő diákolimpiai selejtező előtt.
A Fehérvár Karate Akadémia influenzától megtizedelt csapata jelentős létszámmal vett részt a rendezvényen. A sensei Mátó Katalin által felkészített 6 kata versenyző meglepően remekül, szinte erőn felül teljesített.
Eredmények:
Aranyérem:
Fekete Panna
Reichert Jázmin
Vereb Zsolt
Ezüstérem:
Mayer Dorottya
Bronzérem:
Zsapka Réka
Mayer Eszter
A Bőke Béla, Dezső Kata, Fekete Gergő összetételű edzői team által irányított küzdők szereplése nem volt ilyen izmos, bár láthattunk tőlük ez alkalommal is néhány briliáns megoldást. Tőlük már megszokhattuk a kimagasló eredményeket, de ezúttal azért néhány hiba is becsúszott. Versenyzőink mentségére szolgál, hogy valamennyien az akadémisták által nem kifejezetten preferált testvédős pontrendszerű küzdelemben álltak rajthoz. A csapat gerincét képező ifik és juniorok pedig ez alkalommal nem jutottak szóhoz, mivel ők a jövő hétvégén, Kiskunfélegyházán kezdik meg a tavaszi versenyidőszakot.
Eredmények:
Aranyérem:
Kovács Máté
Kulcsár László
Ezüstérem:
Kántor Viktória
Fekete Panna
Sárközi Levente
Erdélyi Endre
Reichert Jázmin
Bronzérem:
Kulcsár Gergő
Zsapka Krisztina
Kosik Kristóf
Erdélyi Albert
Sárközi Barnabás
Vereb Zsolt