Fedett pályás országos bajnoki aranyérmet nyert rúdugrásban Siskó Zsófia

Színvonalas fedett pályás országos bajnokságot zártak az atléták a Budapesten. Az ARAK Utánpótlás Akadémia fiataljai közül néhányan már a felnőttek között is figyelemre méltó eredménnyel hívják fel magukra a figyelmet. Siskó Zsófia életében először teljesítette a 400 centimétert fedett pályán, amivel kiélezett küzdelemben aranyérmet nyert.
2017.02.20. 13:18 |
Siskó elsőre teljesítette az egyéni csúcsát, így az edző-versenyző nyakába került a legfényesebb medál.
„A mostani aranyéremmel egy nagyon hosszú folyamatnak remélhetőleg még csak az elején járunk!” – kezdte értékelését Siskó Zsófia trénere, Skoumal Péter. „Jól emlékszem, amikor Zsófi két évvel ezelőtt hozzánk került, akkor egy bizalmától megfosztott sportolót vettünk át, akit újra fel kellett építeni. Rendkívül jó érzés, hogy Zsófi ilyen sikeresen szerepelt a hétvégén, hiszen egy hatalmas egyéni csúccsal hódította el az aranyérmet. A versengés során még a kritikus pillanatokban is az önbizalom és a magabiztosság jellemezte. A négy méter átugrásával valósággal sokkolta ellenfelét.” – tette hozzá Skoumal Péter.

Az egyesület edzője ráadásul a hétvégi viadalon speciális helyzetben volt, hiszen ő maga is rajthoz állt rúdugrásban. „Amikor tudok, akkor versenyzőként mindig elindulok a hazai megmérettetéseken. Mindig felemelő érzéssel tölt el, amikor megmérettethetem magamat. Ugyan már a 37. életévemet taposom, ennek ellenére ugyanazzal a hévvel és tűzzel tudok versenyezni, mint jó pár évekkel ezelőtt.” – mondta Skoumal Péter, aki 460 cm-es eredménnyel éppen lecsúszott a dobogóról.

Éremért sprintelt Szabó Dániel is. A 60 méter előfutamban magabiztosan utasította maga mögé a vetélytársait, beleértve Illovszky Dominikot, a későbbi ezüstérmest is. Szabó 6.82-vel, egyéni csúcs beállítással futamgyőztesként, második idővel került a fináléba. Itt azonban a "vigyázz" helyzetben, a rajtpisztoly jele előtt túl nagy nyomást helyezett a rajttámlára, amit a gép kijelzett. A hibás rajt miatt Szabót kizárták így, nem valósíthatta meg a papírformát. A győztes Sipos János EB szintet teljesítve lett a leggyorsabb magyar. Gyógyír Szabónak, hogy az előfutamban futott idővel valóban második lehetett volna.
Az ARAK 4x400-as női váltójának tavalyi bajnoki címe hatalmas meglepetés volt, idén pedig realitás született. A Budai, Punk, Darabos, Mátó kvartett sokáig a második helyért küzdött, a végére azonban be kellett érni a bronzéremmel. A győztes Honvéd váltója országos csúccsal nyerte a bajnoki címet! Az OB eredményeiből kiemelkedik a másik országos csúcs. A januárban Fehérváron edzőtáborozó Baji Balázs a héten második ízben javította meg a rekordot, 7.53-al nyerte a 60 méteres gátfutás döntőjét!