-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
EsélyKör - szakmai napot rendeznek a fehérvári fogyatékosügyi szervezetek
A szakmai napon a témával foglalkozó intézmények és a civil szektor képviselői elemzik a munkaerő-piaci helyzetet az érintettek és foglalkoztatók aktív együttműködésével.
Az EsélyKör szakmai napjára Molnár Tamás civil és ifjúsági tanácsnok, Szokó Zsolt, a LÁRKE elnöke és M. Papp Mária, a LÁRKE irodavezetője közösen hívta fel a figyelmet.
A szakmai nap lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők megismerjék a fogyatékossággal élők és megváltozott munkaképességűek mindennapjait és a munkavállalói helyzetüket befolyásoló tényezőket. Ezen túlmenően segítséget nyújt a foglalkoztatók számára a megfelelő munkatárs megválasztásában, és bebizonyítja, hogy a megfelelő munkakörülmények biztosításával és a kompetenciák feltérképezésével teljes értékű munkát végző munkavállalókat találhatunk ezekben a csoportokban is. A társadalmi integrációt, a szemléletformálást és az érzékenyítést középpontba helyező rendezvény a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete koordinálásában, és Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával valósul meg.
„Székesfehérvár Önkormányzata hosszú évek óta kiemelten kezeli az esélyteremtést, a fogyatékossággal élők ügyeit. Szeretnénk, hogy az érintettek a lehető legkomfortosabban éljenek, biztonságban érezzék magukat városunkban. Ennek legjobb kitörési pontja, ha támogatjuk a fogyatékossággal élőket tömörítő, az őket segítő szervezeteket, amelyek programokat rendeznek, érdekképviseletet látnak el, vagy éppen szolgáltatásokat nyújtanak. Országos tekintetben is egyedi az EsélyKör, melyben a helyi szervezetek tömörülnek, összefognak, és könnyebben tudják magukat érvényesíteni.” – hangsúlyozta a szakmai napot beharangozó sajtótájékoztatón Molnár Tamás, civil és ifjúsági tanácsnok.
Szokó Zsolt elnök arról beszélt, hogy a LÁRKE is része az EsélyKörnek, amely célul tűzte ki, hogy a foglalkoztatás érdekében helyzetbe hozza a megváltozott munkaképességűeket. Ez a hálózat felöleli a fogyatékossággal foglalkozó, teljes szervezeti kört Székesfehérváron, ide tartoznak többek között a látás-, hallás- és mozgássérültek és az autizmussal élők. A szakmai napon szó lesz a fogyatékossággal élők foglalkoztatási lehetőségeiről, képzésekről, az esélyelemzésről, illetve a vállalkozóvá válás, a bedolgozás és a távmunka lehetőségeiről.
A programon az EsélyKör hálózat tagszervezetei, a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete, a Viktória Rehabilitációs Központ, Mozgássérültek Fejér Megyei Egyesülete, a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon, a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány, az Egyensúlyunkért Alapítvány, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének Fejér Megyei Szervezete, a Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye, a Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház, valamint a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány is részt vesz.