-
Árverés hokimezekből
Az elmúlt évekhez hasonlóan az adventi időszakban ezúttal is egyedi mezekben lép jégre a Volán, melyeket árverésre bocsátanak. A meccsen viselt mezekre való licitálás mellett a speciális dresszekből saját névvel és számmal rendelni is lehet.
2025.12.15. -
Siker a lányoknál is
A TippmixPro Női Extraliga 9. fordulójában a MÁV Előre Foxconn a FATUM Nyíregyháza gárdáját fogadta, és magabiztos, háromszettes győzelemmel zárt. A csapat legközelebb egy hét múlva, december 21-én a KHG KNRC otthonában lép pályára a Kaposvár Arénában.MÁV Előre Foxconn – FATUM Nyíregyháza 3:0 (21, 16, 11)
2025.12.15. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15. -
Új falmászó terem Fehérváron
Bővült a falmászó termek száma Székesfehérváron. A Horvát István utcai épületben boulder pályákon hódolhatnak a sportnak a falmászás szerelmesei.
2025.12.15.
Dzunics Braniszlav marad a fehérvári kosarasok edzője
2011-ben érkezett Fehérvárra a korábban Dombóváron, Kaposváron, Pakson is edzősködő, egykor játékosként a Zalaegerszegben és Kaposváron szereplő, magyar válogatottban is bemutatkozó Dzunics Braniszlav. A szerb származású szakember ült a válogatott kispadján is, Fehérváron pedig már első idényében bajnoki döntőbe vezette az Albát. Az ezüstérem után bronz következett, majd 2013-ban az első "All in" szezon, hiszen a bajnokságot és a Magyar Kupát is megnyerte a fehérvári csapat.
Ezt követően Dzunics Paksra szerződött, ahol szintén nyert bajnoki címet, miközben az Alba két sikertelenebb idényt hozott össze. 2015-ben aztán visszatért a mester, újabb bajnoki döntő következett egy ezüstéremmel, tavaly pedig megismételte négy évvel korábbi bravúrját az Alba, besöpört minden címet a hazai porondon. Ezt követte az idei bronzérem. Közben az elmúlt két idényben egyaránt jól szerepelt az Alba a FIBA-Európa-kupában, idén az egyenes kieséses szakaszig jutott Dzunics csapata.
"Még a rájátszás előtt megkezdtük a tárgyalásokat a klub illetékeseivel. Megvolt a bizalom mindkét oldalról, gyorsan haladtunk, egy hónappal ezelőtt aláírtuk a papírokat a klub elnökével, Balássi Imrével. Abban maradtunk, a szezon végéig nem hozzuk nyilvánosságra a szerződést. Két éves megállapodást kötöttünk, tehát 2020 nyaráig én irányítom az együttest. Volt ajánlatom máshonnan, ám mivel az Alba vezetőivel közös volt a szándék a folytatásra, érthetően ezt választotta" - nyilatkozta a klub honlapján Dzunics Braniszlav, aki azt is elárulta, zajlanak a tárgyalások a játékosokkal. Kovács Ákos visszatér Paksra, Keller Ákos külöldre vágyik, de rá Fehérváron is számítanának, ahogy van a légiósok között is, akit szívesen megtartana a klub.