Strandröplabda: diákolimpiai bajnok a kodolányis duó

A Kodolányi korosztályos röplabdázói, Szőke Zoltán és Takács Milán megnyerték a strandröplabda diákolimpiát. Az eseményt Kispesten rendezték, a fehérvári fiatalok összesen hat meccsen maradtak veretlenek, így szerezték meg az aranyérmet.
2017.05.30. 09:41 |
A székesfehérvári páros az V. korcsoport mezőnyében lépett homokra a kispesti strandon. Kezdésként mindkét csoportmérkőzésükön 2:0-ra győztek a fiúk, ami automatikusan a legjobb nyolc közé juttatta őket. A folytatásban ismét 2:0-ra nyertek és bekerültek a legjobb négy közé. A döntőért már három játszmán át küzdöttek Szőkéék, de ezúttal is siker koronázta teljesítményüket (2:1). A teremröplabdában szintén jártak kodós fiatalok a dunaújvárosi Hild elleni fináléban sem hagytak alább: újfent 2:1-re nyertek és diákolimpiai bajnokok lettek!

1. Gyolcsos Ferenc megnyerte a Súlyemelő Masters Európa Bajnokságot Budapesten

Hétfőn délelőtt lépett dobogóra a budapesti Súlyemelő Masters Európa Bajnokságon Gyolcsos Ferenc, a Fehérvár Rugby Club súlyemelője a M 60 korosztály 105 kg-os súlycsoportjában, a BME Sportcsarnokban. Gyolcsos Ferenc 95 kg-os szakításával, 117 kg-os lökésével, 212 kg összetett eredményével a 105 kilogrammos súlycsoport M 60 korosztályának Európa bajnoka lett, ezzel megváltotta repülőjegyét Barcelonába, az augusztusi világbajnokságra.

2018.06.19.
  2. Évzáró esten köszöntötte hat szakosztály sikerkovácsait a MÁV Előre SC

Az Székesfehérvári MÁV Előre SC mind a hat szakosztálya (labdarúgás, kézilabda, röplabda, asztalitenisz, sakk, rúdtánc, természetjárás) sikeresen szerepelt csapataival a sportági szövetségek által meghirdetett versenyzési rendszerekben, mind a felnőtt bajnokságokban. Hétfőn évzáró estre várta a sikerkovácsokat a 109 esztendős sportklub a Hotel Magyar Királyban, ahol értékelték az évet és elismerték a kimagasló eredményeket.

2018.06.18.
  3. Öt aranyat szerzett az ARAK az ijúsági országos bajnokságon

Kiemelt figyelem övezte a 16-17 évesek atlétikai országos bajnokságát, hiszen júliusban Európa-bajnokság, októberben ifjúsági olimpia vár rájuk. A fókuszban lévő korosztály bajnokságán a legtöbb bajnoki címet az ARAK versenyzői gyűjtötték.

2018.06.18.
  4. Két új Vidi-igazolás, a lehetséges BL-ellenfelek is megvannak

Berecz Zsombort a Vasasból, Sós Bencét a Debrecenből igazolta le a Videoton, amely a következő napokban Ausztriában készül a bajnoki rajtra, illetve a Bajnokok Ligája-selejtezőre. Utóbbiban az UEFA nyilvánosságra hozta a sorsolás alapcsoportjait.