Bronzérmet szerzett Alekszejev Tamara a világkupa második állomásán

Alekszejev Tamara bronzérmes lett a világkupa sorozat második fordulóján Los Angelesben. Kovács Sarolta huszadik helyen ért célba.

2018.03.29. 10:46 |

Magyar, egészen pontosan fehérvári érem született a világkupa sorozat 2. fordulójának női döntőjében. A sorozat kairói állomásán ezüstérmet szerző Alekszejev Tamara (Alba Öttusa SE) most egy bronzéremmel térhet haza. Az úszást 2:19.13 idővel zárta, ami akkor még a középmezőny eredményének volt megfelelő. Vívása viszont remekül sikerült, hiszen 25 győztes asszóval az élre került, majd hibátlan lovaglás után (időtúllépés miatt 299 ponttal) első helyről kezdhette a kombinált számot. Végül 1341 ponttal harmadikként futott célba.

Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) remek úszással indított (02:12.44), ebben a számban 4. helyen végzett. Sajnos a vívás kevésbé sikerült neki ezen a versenyen, 16/19-es mutatóval fejezte be a számot. Hibátlan lovaglásáért 300 pontot kapott, így a kombit a 9. helyről kezdte. Végül azonban mindössze huszadikként sikerült célba érnie.

“Előfordul mindenkivel, hogy olyan napot fog ki, amire nincs magyarázat. Saci nagyon igyekezett. Küzdött, hajtott, akart! Sajnos nem sikerült neki. – értékelte a napot Kállai Ákos női szövetségi kapitány. – Tamara azonban rendkívül jól összpontosított a vívópáston, és nyerte meg a számot. Eleinte nem ment jól, de összetette magát fejben és a végére lehengerlő lett. Így ment át a lovardába, ahol hibátlanul teljesített. Első helyről vágott neki a laser run-nak, ahol nagy küzdelemben végül a harmadik helyen ért célba. Rendkívül elégedett vagyok Tamara teljesítményével Nem elsősorban a fizikai teljesítményével, mert abban még nincs igazán formában. A hozzáállása viszont annál profibb. Nagyon jó szemléletben versenyzik, és oldja meg a feladatokat. A mai éremnek azért is örülök nagyon, mert nemrég állt először dobogóra világkupán, amit nagyon magabiztosan tudott megismételni rövid időn belül.”

„Ma a vívás volt a legjobb számom, a lézeres futással viszont nem vagyok elégedett, különösen a lövészetemmel nem. A végén nagyon erősen nyomnom kellett, hogy meglegyen a dobogó” – idézte Alekszejev Tamarát a UIPM hírlevele. Tamara elmondta még, hogy az idén különösen várja az Európa-bajnokságot, mert az az ő városában, Székesfehérváron lesz, ugyanakkor természetesen a mexikói világbajnokság is a célkeresztben van.

forrás: pentathlon.hu, nso.hu