Alba Öttusa

2017.04.18 |
| 2024.02.29. 19:28:54 |

Az első próba – a Volán Fehérvár fiatal öttusázói tesztelték az új akadálypályát

A 2024-es esztendő jelentős változást hoz az öttusa és az öttusázók világában: a lovaglás helyett az akadályverseny kerül be az összetett sportág programjába. Az Alba Volánnál a szakosztály ifjú versenyzői csütörtökön délután próbálhatták ki a Börgöndi úti sportkomplexumnál kialakított OCR pályát, ami a második kialakított létesítmény az országban.
| 2023.08.27. 20:46:37 |

A fehérvári Demeter Bence a 16. lett az öttusa világbajnokságon Angliában

Bőhm Csaba a hetedik, a Volán Fehérvár versenyzője Demeter Bence a 16. helyen végzett a bath-i olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokság férfi versenyében. A magyar csapat - melyben Bereczki Richárd az elődöntős eredményével szerepelt - negyedik lett.
| 2023.01.07. 18:36:26 |

Szombathelyi vereségükkel kiestek a Magyar Kupából az Alba Fehérvár női kézilabdázói

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata a Magyar Kupában a második vonalban játszó Szombathelyi Kézilabda Klub otthonába látogatott. A továbbjutásra a fehérváriak voltak az esélyesebbek, de a hazaiak nyertek. Ez nagy bravúr volt nekik, a fehérváriaknak meg nagy blama.
| 2022.12.07. 09:18:26 |

Kéthetes edzőtáborban kezdték meg a felkészülést a Volán Fehérvár öttusázói

Olimpiai kvalifikációs időszak, Világbajnokság, Európa-bajnokság – sűrű és feszített program vár a Volán Fehérvár öttusázóira 2023-ban. A gazdasági helyzet és a sportágban bekövetkezett változások hatására a székesfehérvári klub az eddigi legnehezebb éveinek néz elébe.
| 2022.07.31. 08:13:50 |

Demeter Bence csapatban ezüstérmes lett az öttusa világbajnokságon

Alexandriában, Egyiptomban rendezték meg a 2022-es évi női és férfi öttusa világbajnokságot. A magyar válogatottakban ezúttal egyetlen székesfehérvári versenyző szerepelt, Demeter Bence a Volán Fehérvár kiválósága.
| 2021.11.30. 15:59:11 |

Két magyar női öttusa érem az olimpiákon, mindkettő székesfehérvári!

A Volán Fehérvár öttusacsapat évzáróján Kovács Sarolta volt a legtöbbet említett versenyző. Naná, hiszen ebben az esztendőben Tokióban, az olimpián bronzérmet szerzett! Vörös Zsuzsa, a szakosztályigazgató Athénban volt olimpiai bajnok, Saci most bronzérmes. Eme sportágban az ötkarikás játékokon a női mezőnyben érmet csak a fehérváriak szereztek a magyarok közül.
| 2021.11.27. 13:10:09 |

Öttusa évzáró Fehérváron - pandémia okozta felemás év(ek) után

Pénteken este tartotta az Alba Volán SC öttusázóinak a csapata az évzáró összejövetelét. Két év után, hiszen tavaly a pandémia miatt erre nem kerülhetett sor. Miként versenyekre sem sokra. Így a többi mellett elmaradt az olimpia is, amit idén, 2021-ben egy év késéssel megrendeztek. Szerencsére.
| 2021.10.01. 07:36:00 |

Tisztújítás az Alba Volán SC elnökségi űlésén: Tóth István a régi-új elnök

Székesfehérvári egyik legsikeresebb klubja elnökségi űlést tartott, amelyen fontos kérdésekről döntöttek. Így új elnököt, és elnökségi tagokat választottak. Az Alba Volán SC-t a jövőben is Tóth István vezeti majd, míg az olimpiai bajnok Vörös Zsuzsanna látja el az alelnöki teendőket.
| 2021.06.12. 20:31:06 |

Csapatban ezüstérmes lett Alekszejev Tamara az öttusa világbajnokságon

A Kairóban zajló világbajnokság női döntője a pénteki vívással kezdődött, ebben remekelt az Alba Öttusa versenyzője, Alekszejev Tamara. A szombati folytatásban az úszás után még harmadik helyen állt, lovaglásban és a laser-runban viszont többen is jobbak voltak. A magyar versenyzők közül Gulyás Michelle harmadikként zárt, ezzel olimpiai kvótát szerzett. Csapatban második lett a magyar válogatott.
| 2021.05.14. 21:27:00 |

Hatalmas küzdelem után magyar bronz az öttusa Világkupa-döntő női versenynapján

A hölgyeké volt a főszerep a 2021. évi öttusa Világkupa-sorozatot lezáró székesfehérvári döntőn.  A csütörtöki vívás után pénteken úszással vette kezdetét a versenynap, majd a 36 női versenyző a bónusz-vívás után lovaglással és a lézer-runnal folytatta döntőt. A hatalmas küzdelem után világrekord és magyar bronz is született.