-
Antal László a parancsnok
Parancsnoki átadás-átvételi ünnepséget tartott pénteken a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság (HQ MND-C) Székesfehérváron, amelynek során a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak. Az ő személyében így első alkalommal vezeti magyar parancsnok a nemzetközi katonai szervezetet.
2026.07.31. -
Kitüntetésre várják az ajánlásokat
Négy városi díjra várják a székesfehérváriak javaslatait. A tisztelet és a megbecsülés kifejezésére a zenei munkásságával, a Nemzeti Emlékhely megőrzésével, valamint karitatív, illetve a gazdasági téren végzett tevékenységével kitűnő személyekre, illetve közösségekre lehet javaslatot tenni augusztus 5-ig.
2026.07.30. -
Takarékoskodásra szólítanak fel
Tombol a hőség Magyarországon, ami egyszerre jár egészségi, ellátási, gazdasági veszélyekkel. Magyar Péter miniszterelnök a paksi atomerőmű teljes leállítását jelentette be, amire korábban nem volt példa.
2026.07.31. -
Parancsnoki átadás-átvétel
Parancsnoki átadás-átvételi ceremóniát tartottak Székesfehérváron. A Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság eddigi parancsnoka, a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak.
2026.07.31.
A fehérvári kórház gyermekosztályát támogatták a Jótékonysági Estéllyel
Szép hagyomány Fehérváron, hogy az újesztendőt jótékonysági estéllyel köszönti a város. Az ünnepi rendezvény immáron 2012 óta biztosít remek lehetőséget arra, hogy az önzetlen és tisztaszívű segítségnyújtásra hívják fel a társadalom figyelmét. Az idei esztendőben a fehérvári kórház gyermekosztályának támogatására fordítják az estély teljes bevételét.
2017.01.07. 21:46 |
Szép hagyomány Fehérváron, hogy az újesztendőt jótékonysági estéllyel köszönti a város. Az ünnepi rendezvény immáron 2012 óta biztosít remek lehetőséget arra, hogy az önzetlen és tisztaszívű segítségnyújtásra hívják fel a társadalom figyelmét. Az idei esztendőben a fehérvári kórház gyermekosztályának támogatására fordítják az estély teljes bevételét.
Közel százhetven vendég vett részt a szombat esti a VI. Székesfehérvári Jótékonysági Estélyen, a Hotel Magyar Királyban. Az évindító társasági esemény jegyár-bevételéből, a borárverésen, illetve az II. Adventi Jótékonysági Futáson és a támogatók felajánlásából összegyűlt pénzösszeget a fehérvári kórház gyermekosztályának támogatására fordítják. A VI. Székesfehérvári Jótékonysági Estély mellett november utolsó vasárnapján is sokan álltak a nemes ügy mellé: több mint ötszázan indultak a II. Adventi Jótékonysági Futáson.
„Örömmel tapasztaljuk, hogy évről évre nagyobb az érdeklődés és egyre többen gondolják úgy, hogy szeretnének mindkét célhoz csatlakozni, amit kitűzünk a Jótékonysági Estéllyel. Az egyik, hogy legyen egy olyan társasági esemény, ahol Boldog Új Esztendőt kívánhatnak egymásnak és a város minden közösségének is a résztvevők, másodsorban pedig valamilyen fontos jótékonysági cél támogatására hívjuk fel a figyelmet. Rekordszámú, közel kétszáz jegy fogyott a VI. Székesfehérvári Jótékonysági Estélyre, így a támogatásnak köszönhetően valamennyi ágyat le tudják cserélni az Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztályon.” – mondta Cser-Palkovics András polgármester.
A Jótékonysági Estély háziasszonya az idei évben is a Kossuth-díjas operaénekes, Miklósa Erika volt, aki kiemelt feladatának tartja a mecenatúra és a jótékonykodás népszerűsítését. Ebből az apropóból minden évben olyan fiatal tehetségeket és művészeket invitál meg az estélyre, akik mindenképpen megérdemlik a figyelmet. Dr. Simon Gábor osztályvezető főorvos elmondta, hogy jóleső érzéssel tölti el a támogatás. A modern, komfortos ágyak a beteg gyerekeknek és a velük ott lévő anyukáiknak is sokat jelentenek, a használatban lévő műszerekkel és a szakemberekkel együtt korszerű, színvonalas ellátást biztosíthat az osztály.
A nagyszabású rendezvény vendégei a gasztronómiai különlegességek kóstolása mellett ebben az esztendőben is színvonalas kulturális műsort tekinthettek meg az est háziasszonya, Miklósa Erika Kossuth-díjas operaénekesnő, valamint a Vox Mirabilis Kamarakórus és a Virtuózok második évadának győztese, Kökény Tamás nagybőgős közreműködésével. A világhírű operaénekes, a „Virtuózok” második évadjának győztese és a Vox Mirabilis Kamarakórus ismert filmzenékkel és Kodály Zoltán leghíresebb népdalaival szereztek felejthetetlen pillanatokat a résztvevőknek. Az exkluzív, többfogásos vacsorát követően a neves borász, Miklós Csabi irányításával Jótékonysági Borárverést is tartottak, amelynek 2.560.000 forintos bevétele tovább növeli a jótékonysági célokra fordítható összeget. A program hátralévő részében a Cserta Band(a) fülbemászó muzsikája szórakoztatta a résztvevőket egészen hajnalig.



