Zsiga Mónika középdöntős az ifjúsági világbajnokságon

A donyecki atlétikai ifjúsági vb-n már az első nap szögest húzott az ARAK fiatal tehetsége, Zsiga Mónika. A 400 méteres gátfutás országos bajnoka a második futamban a négyes pályán rajtolhatott. A futamok első négy helyezettje kvalifikálta magát a huszonnégyes középdöntőbe. Varga Tamás tanítványa a rajtlista alapján az ötödik eredménnyel rendelkezett.Hatalmas izgalmak után jutott tovább, célfotóra is szükség volt!
2013.07.10. 18:13 |
A donyecki atlétikai ifjúsági világbajnokságon már az első nap szögest húzott az ARAK fiatal tehetsége, Zsiga Mónika. A 400 méteres gátfutás országos bajnoka a második futamban a négyes pályán rajtolhatott. A futamok első négy helyezettje kvalifikálta magát a huszonnégyes középdöntőbe. Varga Tamás tanítványa a rajtlista alapján az ötödik eredménnyel rendelkezett.Hatalmas izgalmak után jutott tovább, célfotóra is szükség volt!
Zsiga a saját ritmusát futotta, de a célegyenesbe fordulva - a két mellette lévő pályán futóval - holtversenybe volt a harmadik, negyedik, ötödik helyen. Láthatták ezt ellenfelei is, és hihetetlen utolsó 100 métert teljesítettek. Zsiga a célba is egyszerre esett be jamaicai és dél-afrikai ellenfelével. Csak hosszas elemzést követően lehetett felsóhajtani a képernyők előtt, miután kiírták, hogy a harmadik jamaicai idejével azonos idővel, Zsiga végzett a biztos továbbjutást jelentő negyedik helyen, a dél-afrikai lány pedig 1 századmásodperccel mögöttük. Az ötödik futam után már az is kiderült, hogy összességében a 15. idővel került a fehérvári futónő a világ legjobb huszonnégy 400 gátasa közé. A középdöntőre holnap - csütörtökön - magyar idő szerint délben kerül sor.