Visszatért Európába a Vidi - újra nemzetközi kupában játszik nyártól a Fehérvár!

Az MTK elleni kiütéses győzelemmel biztossá vált, hogy a 2024/2025-ös szezonban a Fehérvár FC a Konferencia Liga vagy az Európa Liga selejtezőiben szerepelhet majd nyártól!
Fehérvár FC - MTK Budapest 4-0 (3-0)
2024.05.03. 22:19 |

A kulcsfontosságú meccsen a Vidi a Tóth - Bese, Spandler, Serafimov, Gergényi, Schön - Sigér, Csongvai, Christensen - Katona, Karamoko kezdő 11-el lépett pályára.

A mérkőzés 10. percében máris döntő fordulat következett, Kádár szabálytalankodott utolsó emberként a meglóduló Karamokóval szemben a felezővonal környékén, így jogosan mutatta fel a bíró az MTK játékosának a piros lapot.

Az emberelőnyt hamarosan gólra is váltotta a Vidi, a 23. percben Schön szép passza után Katona éles szögből a rövid alsót lőtte ki. (1-0). A 32. percben egy gyorsan elvégzett kisszöglet után a labda Christensen elé került, aki egy csel után 16 méterről kapura lőtt, a labda Kocsisról pattant a saját kapujába. (2-0)

A 30. percben azután végleg megpecsételődött az MTK sorsa, Csongvai szánta rá magát egy távoli lövésre és bombája Rácz kapujában kötött ki. (3-0)

A második félidőben a biztos előny birtokában már kényelmesen focizhatott a Vidi, gól azonban így is született, a fiatal tehetség Pető Milán révén, aki a 77. percben óriási gólt ragasztott az MTK kapujába, megszerezve ezzel élete első NB I-es gólját. (4-0)

Az MTK elleni győzelem a csapatnak pedig azt jelentette, hogy biztossá vált a nemzetközi kupaszereplés, ugyanis vagy a Konferencia Liga vagy az Európa Liga selejtezőiben szerepelhet nyártól a Fehérvár!