Veretlenül lett tornagyőztes az Alba Fehérvár KC csapata Szlovákiában!

Kupagyőztesként tért haza az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata a Nagymihályban rendezett, öt csapatos nemzetközi tornáról. Utolsó mérkőzésüket a Slavia Praha ellen vívták, aki ellen gólgazdag mérkőzésen 37-32-re győztek.
2023.08.13. 18:16 |

A tornán több kiemelkedő teljesítmény is volt csapatunkban: Afentaler Sára huszonnyolc, Utasi Linda pedig húsz találatig jutott.

Alba Fehérvár KC – DHC Slavia Praha 37-32 (20-18)

Az Alba Fehérvár KC együttese Kubina, Orbán (kapusok), Afentaler 8 (5), Utasi 8, Szemes 7, Besszer 4, Kocsis 4, Bojtos 3, Andusic 1, Kövér 1, Sulyok 1, Tolnai. Vezetőedző: Horváth Roland összeállításban játszott a csehek ellen.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-2, 10. perc: 9-5, 15. perc: 11-9, 20. perc: 12-11, 25. perc: 17-14, 35. perc: 24-20, 40. perc: 27-26, 45. perc: 29-29, 50. perc: 33-29, 55. perc: 35-31.

Hétméteresek: 5/5, illetve 4/4
Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc

Nincs megállás, a fehérvári lányok a jövő héten a csehországi Hodoninba látogatnak, ahol szintén nemzetközi tornán vesznek részt.