Veretlenül áll az élen a felkészülési nemzetközi tornán az Aba Fehérvár KC

Mihalovcében, az-az Nagymihályban játszanak az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapatának a játékosai. A megmérettetésen lengyel, szlovák és ukrán és cseh csapatok az ellenfelei a fehérváriaknak. A csapat pénteken két meccset is megvívott, győztesen.
2023.08.12. 10:35 |

A torna két legerősebb csapatát sikerült megvernie az Alba Fehérvár KC-nak pénteken, ráadásul egy napon: 10.30-kor kezdtek a Lublin ellen, 18 órakor a házigazda Michalovcéval folytatták. Mindkét találkozó szorosan alakult az elejétől a végéig, ám az utolsó öt percben mindkétszer sikerült fejben erősebbnek maradnia a fehérváriaknak, így két győzelem a mérlegük a legnehezebb nap után.

Alba Fehérvár KC – MKS FuFloor Lublin 25-24 (9-10)

Chemkostav Aréna, Nagymihály, 200 néző

Alba: Kubina, Tóth (kapusok), Afentaler 8 (4), Utasi 7, Kövér 3, Zrnic 3, Besszer 2, Kocsis 1, Takó 1, Andusic, Bojtos, Dubán, Sulyok, Szemes, Tolnai. Vezetőedző: Horváth Roland.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 3-5, 15. perc: 5-6, 20. perc: 8-8, 25. perc: 8-9, félidő: 9-10, 35. perc: 12-14, 40. perc: 13-15, 45. perc: 15-17, 50. perc: 18-19, 55. perc: 23-23.

Hétméteresek: 5/5, illetve 0/1
Kiállítások: 2 perc, illetve 0 perc

A nap második mérkőzésén a házigazda Iuventa Michalovce ellen lépett pályára az Alba Fehérvár KC. A gólgyártás lassan indult be, ennek is köszönhetően szoros maradt az eredmény. A legnagyobb különbség három gól volt a két csapat között. A végjátékra sem fáradtak el Utasiék, sőt, jobban bírták a kritikus szituációkat, így a végső sípszó előtt hét másodperccel Kubina Molli által hárított hetes után az utolsó szekundumban Utasi Linda csapata felé billentette a mérleget.

Alba Fehérvár KC – Iuventa Michalovce 23-22 (8-10)

Chemkostav Aréna, Nagymihály, 250 néző

Alba: Kubina (kapus) Afentaler 4 (3), Utasi 4, Kocsis 3, Kövér 3, Smbatian 3, Andusic 2, Bojtos 2, Zrnic 1, Dubán, Sulyok, Takó, Tolnai. Vezetőedző: Horváth Roland

Hétméteresek: 3/3, illetve 2/3

Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc.

A harmadik mérkőzést az ukrán Galychanka Lviv ellen vívják a fehérváriak.