Tovább tart a ljubljanai átok - ismét nyert az Olimpija Fehérváron

Bár jól kezdte a találkozót és végig bíztatóan játszott a Sapa Fehérvár AV 19, három hibának „köszönhetően” mégis kikapott a középszakasz első körében, hazai pályán az Olimpija Ljubljana ellen, a szezonban már harmadszor.
Sapa Fehérvár AV 19 – Olimpija Ljubljana 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
2013.01.23. 07:42 |

Úgy kezdte a találkozót a Sapa Fehérvár Av 19, ahogy egy, a hazai közönsége előtt játszó csapattól elvárható. Több helyzetet is kialakított a Volán, csak éppen senki nem akadt, aki egyet is értékesített volna, és ahogy ilyenkor ez lenni szokott az ellenfél kíméletlenül kihasználta első, igazán komoly lehetőségét. 11:00-nál Andrej Hebar lőtte a korongot Adam Munro kapujába, azután, hogy Pratt eladta a pakkot.
Remekül indult fehérvári szempontból a második húsz perc! 22 másodperc elteltével Kyle Bailey egyenlített Orbán passzát követően. 1:1 után kiegyenlített játék zajlott a jégen, ezért is volt fájó látni, hogy megint egyéni hiba után jutott előnyhöz a Ljubljana, ezúttal Durco passzolta el a korongot, D'Alvise pedig nem hibázott, 1:2. Egy perc kellett az újabb hibához, és az újabb vendég gólhoz, bár ezúttal a „zebrák” vétettek. Verlic tette bel az ütőjét egy lövésbe a 37-ik percben, apró szépséghiba, hogy magasbot volt, a játékvezetők szerint nem.

A záró periódus már csak egy gólt tartogatott a népes publikumnak, ebből könnyen kiszámítható nem jött össze az egyenlítés, Banham csak szépíteni tudott valamivel több, mint négy perccel a vége előtt. Az utolsó másodpercekben minden mindegy alapon támad a Volán, és bár közel járt a gólszerzéshez, nem sikerült hosszabbításra menteni a mérkőzést. Az EBEL idei szezonjában mindháromszor elvitte a két pontot az Olimpija az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokból. A folytatásban sokkal jobb helyzetkihasználásra lesz szükség, mondjuk már pénteken az Innsbruck otthonában!