Természetlíra és indusztriális objektek – újabb vitrinkiállítás nyílt a Fő utcán

Szerdán újabb vitrinkiállítás nyílt a Tarsoly Ifjúságért Egyesület szervezésében a Fő utca 3. szám alatti márványcsarnoknál. A sorozat novemberben Javick fotókiállításával kezdődött, most pedig Dosztály Ágota, Klein Kati, Ekési Sándor mellett a SZÉPHŐ Zrt. dolgozói mutatják be műveiket.
2024.02.29. 20:21 |
Természetlíra és indusztriális objektek – újabb vitrinkiállítás nyílt a Fő utcán

Vitrinkiállítás nyílt csütörtökön délután a Fő utca 3. szám alatt, a tárlaton a járókelők székesfehérvári hobbifotósok műveit nézhetik meg. 

Dosztály Ágota, Klein Kati, és Ekési Sándor művei mellett megtekinthetjük a SZÉPHŐ Zrt. dolgozóinak munkáit is, amelyek között ipari műemlékekről készült fotók és természetlírai alkotások is helyet kapnak. Láthatunk többek között egy katona tenyerében pillangót, vízparti alkonyatot egy kutya elsötétült kontúrjával, és a növények világának csodái is megjelennek a képeken.

A tárlatnyitón Barna Éva, a Tarsoly Ifjúságért Egyesület elnökségi tagja köszöntötte a közönséget, majd Klein Kati, az egyik kiállító hobbifotós előadásában csendült fel mandolinon a Louis Armstrong örök slágere, a What a wonderful World.

A vitrinkiállítás megnyitóján köszöntötte a résztvevőket Lehrner Zsolt, Székesfehérvár alpolgármestere is, aki kiemelte, hogy a kiállítás anyaga tükrözi az aktív civil élet jelenlétét városunkban, és bizonyítja a Tarsoly Ifjúságért Egyesület sokszínű munkájának jelenlétét közösségünkben.

 „Mindannyiunk élénk emlékezetében élnek az egyesület elmúlt években megvalósított projektjei, ezek között a katonaportrék országos vándorkiállítás, valamint a Székesfehérvár természeti értékei című tárlat is.” - emlékeztetett Székesfehérvár alpolgármestere, aki szólt az egyesület által szervezett könyvbemutatókról, író-olvasó találkozókról és ismeretterjesztő előadásokról is.

Székesfehérvár alpolgármestere a jelenlegi kiállítás kapcsán arról is szólt, hogy a vitrinek előtt megállásra, és a felfedezés élményének megélésére késztetnek a jól megörökített épületek, legyen az az albán főváros, Tirana építészeti kettőssége, a mi Szent István Székesegyházunk, a Széphő Zrt. indusztriális tárgyai, vagy a természet sokszínűségének és tökéletességének megörökítése.