Telekisek nyerték a Bejczy Antal Műszaki Innovációs Emlékversenyt

Hagyományos tehetségnapját tartotta szerdán délután az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara, melyen a Geoinformatikai és a Mérnöki Kar hallgatóinak szerteágazó tevékenységét ismerhették meg a középiskolás diákok. Szintén szerdán délután volt a Bejczy Antal Műszaki Innovációs Emlékverseny díjkiosztó ünnepségé is, melynek keretében a legjobban teljesítő csapatokat díjazták.
2017.06.07. 18:00 |
Telekisek nyerték a Bejczy Antal Műszaki Innovációs Emlékversenyt

A Bejczy Antal Innovációs Emlékversenyen idén tíz fehérvári középiskola diákjai vettek részt. Nekik egy-egy robottal kellett különböző feladatokat megoldaniuk.

Csapatok és helyezések:

1. TBG Robotics (Teleki)
2.Fluxuskondenzátor (Széchenyi)
2.T.A.R.D.I.S (Széchenyi)
3. RobotKodó (Kodolányi)
3. Tactical Nuclear Penguins (Hunyadi)
4. Vae victis (Tóparti)
5. Tóparti Angéla Közelítés (Tóparti)

Dr. Habil. Györök György dékán arról beszélt a megnyitón, hogy, a versenyen is nagyon tehetséges fiatalok vettek részt, akiket „hagyni kell fejlődni és szárnyalni.”

A tehetségnapon Gáti Bence az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézetének végzős halgatója a pontfelhők feldolgozásáról tartott előadást, majd Ivanics József, szintén Geo-s hallgató a valós idejű platformfüggetlen kommunikációról, végül pedig Fésüs Csaba a GNSS technológia mezőgazdasági alkalmazásáról beszélt a diákoknak.

Mészáros Attila alpolgármester arról is beszélt a robotépítő verseny díjátadóján, hogy a megmérettetés egyik nem titkolt célja, hogy felkeltse a műszaki orientáltságú diákok figyelmét, és motiválja őket a műszaki és mérnöki életpálya irányába.

Dr. Gáti József általános rektorhelyettes köszönetet mondott a városnak és a karnak a verseny megrendezéséért, majd a verseny névadójáról, Bejczy Antal professzorról beszélt, aki Ercsiben született és Fejér Megye Díszpolgára volt. Harminckét év alatt hat szabadalom, és több mint negyven újítása fűződik a nevéhez. A két éve, 85 éves korában elhunyt Bejczy Antal mérnök, fizikus, űrkutató részt vett egyebek mellett a Sojourner marsjáró megalkotásában is.

A feladatokat egy weboldalon keresztül kapták meg hónapról-hónapra, amelyeket az Óbudai Egyetem által biztosított LEGO EV3 készletekkel kellett megoldani, és a megoldásról egy youtube-ra feltöltött video-t kellett beküldeni. A feladatok megoldását háromtagú zsűri pontozta kizárólag a beküldött video-k alapján.