Talpraállás a meccsen - és remélhetőleg a szezonban is

Nehéz periódusban, keretátalakítás közepette fogadta az alapszakasz utolsó előtti meccsén a Sapa Fehérvár AV19 a Dornbirnt. A szezonban sokkal több pontot gyűjtöttek eddig a fehérváriak, de az elhúzódó negatív szériában várható volt, hogy nagyon küzdeniük kell a győzelemért: megtették, és 0-2-ről fordítva 4-3-ra nyertek, fontos pontokat szerezve az alsóházi középszakasz előtt.
Sapa Fehérvár AV19 - Dornbirn 4-3
2013.01.18. 22:09 |

Ladányi balázs után, mint megírtuk, Eric Johansson szerződését is felbontották Fehérváron, a center Svédországban folytatja. A csatárkontingens megfogyatkozása után sejthető volt, hogy igazolni is fog a Volán, nos, a hírek szerint a szlovák Filip Novák érkezik. A csatár a HK Spisska Nova Vesben kiváló teljesítményt nyújtott, 35 meccsen 20+25=45 pontot szerzett, remélhetőleg hasonló formában folytatja majd Fehérváron is. Kellenek a gólok, bár a Dornbirn ellen végre eredményesek voltak a támadók - igaz, a gólok felét bekkek lőtték.
 0-2 után a második harmadban 40 másodperc alatt egyenlítettek a hazaiak, Hetényi, majd Kovács talált be. A lendület kitartott a harmadik harmara is, és Sikorcin már a Volánt juttatta előnyhöz. Egy váratlan lövéssel még egyenlített a kevesebb helyzetet kialakító Dornbirn, de gyors válasza volt a Neliba-csapatnak, az egész meccs legszebb gólja. A csatárerényeket csillogtató Pratt kerülte meg a kaput és húzta be a korongot, kialakítva a végeredményt. Izgalmas volt a finis, levitte kapusát a vendégcsapat, de megharcolt győzelemmel zárta az alapszakasz utolsó hazai meccsét a Sapa Fehérvár. Vasárnap Klagenfurtban záróra - hogy aztán induljon a középszakasz harca a rájátszásért!
Sapa Fehérvár AV19 - Dornbirn 4-3 (0-1, 2-1, 2-1)