-
Megérkeztek Fehérvár Angyalai!
Idén is megrendezte Székesfehérvár Önkormányzata a Fehérvár Angyalai adományozó programot. Ezúttal székesfehérvári intézményekben tanuló, sajátos nevelési igényű gyerekeket ajándékoztak meg, hogy örömet szerezzenek advent és karácsony alkalmából. Városunk nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a vendégeket a Hiemer-ház Báltermében.
2025.12.15. -
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Széchenyi Díj a Közügyekért
Immáron kilencedik alkalommal adták át Székesfehérváron a Széchenyi Díj a Közügyekért elismerést. Idén is több, mint 20 kitüntetést adtak át, a kitüntettetek között szerepel Kapu Tibor és Kovács István Kokó is.
2025.12.15. -
Eredményes évet zárt a Videoton
A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly.
2025.12.15.
Ritka betegségben szenvedő fehérvári kislány javára szerveznek koncertet
Egy ritka betegségben, az un. Canavan szindrómában szenvedő fehérvári kislány, Geszti Sára javára rendeznek jótékonysági koncertet július 15-én az Öreghegyi Közöségi Házban. A 14 órakor kezdődő eseményen fellép többek között a Pitypang Zenekar, a Big Time Zenekar és a The Fals is.
2018.07.11. 08:30 |
Geszti Sára egy négy éves fehérvári kislány, aki egy ritka betegségben szenved.
fotó: Nyárádi Adrienn
A Canavan szindróma egy ritka genetikai, idegrendszeri betegség, amelyet az agy fehérállományának szivacsos degenerációja jellemez. A Canavan betegség egy idő után az életet veszélyeztető komplikációkat okozhat, azonban a betegség súlyossága és lefolyása változó. Néhányan már csecsemőkorban életveszélyes komplikációkkal küzdenek, mások tinédzserkornál tovább élnek.
A július 15-én 14 órakor kezdődő eseményen fellép Szikra László, a Pitypang Zenekar, László Attila, Polgár Peti, Alexa Ákos, a Big Time Zenekar, a The Fals és az Ellenméreg Zenekar. A belépő gyermekeknek 500, felnőtteknek 1500 forint.