Maratoni csata az U-20-as EBEL-döntőben, előny a Volánnál!

Megkezdődött az EBYSL, vagyis a "junior EBEL" sorozat döntője a fehérvári jégcsarnokban. A Sapa Fehérvár AV19 és a cseh Znojmo két győzelemig tartó párharcának első meccse majdnem kétmeccsnyi hosszú lett, mert még a hosszabbítás első részében nem született meg a győztes gól a 2-2-es döntetlen után. Végül a 80. percben (!) talált be Németh Attila, így 3-2-re nyert, és egy győzelemre van az első ízben kiírt sorozat megnyerésétől a Volán korosztályos csapata.
A cikkben VIDEÓ található!
2013.03.24. 11:01 |
Megkezdődött az EBYSL, vagyis a "junior EBEL" sorozat döntője a fehérvári jégcsarnokban. A Sapa Fehérvár AV19 és a cseh Znojmo két győzelemig tartó párharcának első meccse majdnem kétmeccsnyi hosszú lett, mert még a hosszabbítás első részében sem született meg a győztes gól a 2-2-es döntetlen után. Végül a 80. percben (!) talált be Németh Attila, így 3-2-re nyert, és egy győzelemre van az első ízben kiírt sorozat megnyerésétől a Volán korosztályos csapata.

Bár szeptemberben még 7-0-ra verte a Znojmót a fehérvári fiatalok csapata, a két gárda legutóbbi három meccsét már a csehek nyerték, ráadásul azok közt is volt egy 7-0... Így aztán nem számított egyértelmű esélyesnek a Volán, és vezetett is kétszer a döntőben a rivális, igaz, Sárpátki Tamás és Vincze Péter révén egyenlíteni tudott a Fehérvár. Utóbbi a harmadik harmad hajárájában köszönt be Helesic kapusnak - jöhetett a hosszabbítás. Majd a következő, mert csak nem akart eldőlni a meccs - végül az ötödik játékrész utolsó percében Németh Attila góljával megszületett a hazai győzelem. Hatalmas meccs volt, de nem sokat pihenhetnek a felek, a döntő Znojmóban folytatódik - ha ott is nyer a Volán, bajnok. Ha nem, lesz még egy fehérvári randevú a jövő héten.