Lépj fel! 2.0 - ifjúsági napra várta a fehérvári diákokat a NIT

Lépj fel! 2.0 – Fejér Megye címmel ifjúsági napot szervezett csütörtökön a Nemzeti Ifjúsági Tanács a Titkok Házában. A résztvevő diákok elsősorban a kommunikáció, az érdekképviselet és a konfliktuskezelés területén fejleszthették tudásukat.
2022.03.10. 11:46 |
Lépj fel! 2.0 - ifjúsági napra várta a fehérvári diákokat a NIT

A Nemzeti Ifjúsági Tanács igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy olyan platformokat alakítson ki a fiatalok számára, ahol célba érnek az üzenetek és közös érdekek születnek.

Céljuk, hogy egy olyan erős Ifjúsági Kör alakuljon ki Fejér megyében is, mely a fiatalok valós érdekképviseleti tevékenységét el tudja látni. Az Ifjúsági Körök célja, hogy közösen mozdítsák elő a fiatalok érdekképviseletét, és elindítsák a fiatalok és döntéshozók közötti hatékony párbeszédet. 

A rendezvény megnyitóján Kovács Péter, a Nemzeti Ifjúsági Tanács elnöke elmondta, hogy a NIT a legnagyobb magyar ifjúsági szervezeteket tömöríti, jelenleg 105 tagszervezettel rendelkeznek az ország minden részéből, Kisvárdától Szentgotthárdig. Alapítványokkal, civil szervezetekkel dolgoznak együtt, ezeknek a szervezeteknek az egyeztető fóruma a NIT, az ő érdekeiket közvetítik a kormányzat felé. Kovács Péter arról is szólt, hogy már második alkalommal járják végig az országot, összegyűjtve, hogy milyen problémákkal találkoznak helyben a fiatalok. Elmondta, hogy a NIT már komoly sikerekről is beszámolhat, ugyanis is az egyik zászlóshajó projektjük volt a 25 éven aluliak szja mentességi konstrukciójának kidolgozása lengyelországi mintára, amelyet végül felkarolt a kormány és valósággá is vált 2022 január 1-től.

A „Lépj fel!” programsorozat Ifjúsági Napja a résztvevők aktivizálását célozta meg egy kötetlen, fejlesztő nap keretében.

Sebestyén Zsófia, a NIT Fejér megyei delegáltja, az ifjúsági napon kiemelte, hogy céljuk a helyi fiatalok aktivizálása és fejlesztése a kommunikáció terén. A nap programjáról szólva elmondta, hogy a diákok elsőként a kerekasztal beszélgetés vendégeitől módszereket, alapelveket sajátíthatnak el, majd a word café csoportmunkában kommunikációs és konfliktuskezelési stratégiákat tanulhatnak. Hozzátette, hogy a trénerek segítségével pedig izgalmas tréning gyakorlatokon is szerveztek, ami segíti a diákokat abban, hogy jobban eligazodjanak a kapcsolatok világában.

Az első kerekasztal-beszélgetésen részt vett Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere is, aki elmondta, hogy a városban példaértékű munkát tudnak végezni a fiatalokkal közösen a strukturált párbeszéd keretében, hiszen 10 éves a Székesfehérvári Diáktanács, a Székesfehérvári Hallgatói Tanács pedig 5 éve működik. Hozzátette, hogy ezzel a keretrendszerrel az általános iskolától az egyetem végéig lehet megszólítani a fiatalokat és tudnak egyeztetni az őket érintő kérdésekről, problémákról. Mészáros Attila szólt arról is, hogy a NIT jó partner ebben a munkában akár közös rendezvényekről, akár olyan pályázati lehetőségekről legyen szó, ahol a NIT-tel közösen indulhatnak a fehérvár ifjúsági szervezetek.