Kudarc: kiesett a Videoton az Európa-ligából

A Mladoszt Podgorica otthonában kellett volna kiharcolni a továbbjutást az Európa-liga első selejtező köréből. Az egygólos előnnyel érkező Videoton nem játszott jól az első félidőben, inkább a hazaiaknak voltak helyzeteik, a kapufát is eltalálták. A folytatásban sem igazi arcát mutatta a fehérvári alakulat, egy 92-ik percben értékesített montenegrói 11-es pedig megpecsételte az idén is csoport körös álmokat dédelgető Vidi sorsát.
Mladoszt Podgroica - Videoton FC 1-0 (0-0), összesítésben 2-2, továbbjutott a Mladoszt idegenben lőtt góllal.
2013.07.11. 19:33 |
A Mladoszt Podgorica otthonában kellett volna kiharcolni a továbbjutást az Európa-liga első selejtező köréből. Az egygólos előnnyel érkező Videoton nem játszott jól az első félidőben, inkább a hazaiaknak voltak helyzeteik, a kapufát is eltalálták.A folytatásban sem igazi arcát mutatta a fehérvári alakulat, egy 92-ik percben értékesített montenegrói 11-es pedig megpecsételte az idén is csoport körös álmokat dédelgető Vidi sorsát.

Három helyen változtatta meg az összeállítást José Gomes az első meccshez képest, mindhárom új játékos a védelembe érkezett. Eleinte úgy tűnt, ennek lesz kisebb jelentősége, mert többet birtokolta a labdát a Vidi, igaz, helyzetig nem jutott. Ellenben Isihara kétszer is veszélyeztetett, előbb szélről belőtt szabadrúgása találta el a kapufát, majd egy középre pattanó labdát bombázott kapura - blokkról vágódott kevéssel mellé. Zsivkovics lövőkedve is megjött, a jobbhátvéd a félidő felénél célozta meg kapásból a Vidi kapuját, ez fölé ment. A hazai kapus, Vujadinovics először Gyurcsó lövésénél védett, a Mladoszt válasza Tomics helyzete volt - az ötös sarkáról lőtt mellé a montenegrói középpályás. A 35. percben Nikolics került egy jó labdaátvétellel ziccerbe, a lövés már nem sikerült. A fehérvári védelem bal oldala képtelen volt mit kezdeni Szavicseviccsel, ebből rendre jöttek Isihara veszélyes szabadrúgásai, de gól nem született az első félidőben, vagyis a Vidi állt továbbjutásra 45 perc után.
Zsivkovics lőtt fölé egy visszasarkazott labdát a második félidő elején, a fehérvári oldal első említésre méltó eseménye Paraiba beállása volt - a gyenge napot kifogó Oliveirát váltotta. Gyurcsó 58. percben leadott éles lövése volt az addigi legszebb fehérvári momentum, a belőle kialakult szöglet után pedig Paraiba az ötösön belül került hatalmas helyzetbe, a hazai kapus bravúrral mentett.
Bár a Podgorica nem nagyon erőltette a folytatásban sem a támadásokat, és a 82-ik percben még emberhátrányba is került - Bozso Markovics kapta meg második sárgáját, Tóth visszahúzásáért - a végén mégis a montenegróiak örülhettek. Szolnoki leszorított kezére pattant a labda a 16-oson belül, a találkozó színvonalához "méltó" ítéletet hozott Nzolo játékvezető, 11-est ítélt a 92-ik percben. A büntetőt Knezsevics értékesítette, amivel 1-0-ra nyert a Podgorica, így 2-2-vel, idegenben lőtt góllal tovább jutott.