Kézilabda - megyei rangadó, újabb Alba Fehérvár KC vereség

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata megyei rangadón - megyei mérkőzésen? - fogadta a Dunaújváros Kézilabda Akadémia csapatát. A fehérváriak győzelmükkel pontszámban utolérték volna a "szomszédot". Nem sikerült a Dunaújváros lépett el tőlük.
2022.04.09. 19:51 |
Alba Fehérvár KC 26-29-Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia 26-29 (10-12)

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, az első félidő 24. percéig egy vagy két góllal  vezettek, vagy döntetlen volt az állás. Kevés gól esett, jellemző, a 24. percben 8-7-re vezetett a vendégcsapat, ennyi idő alatt 15 gól esett, ami a régi idők kézilabdájára emlékeztetett. A félidő végére már kettő volt nekik. Térfélcsere után maradt az egy, két gólos újvárosi vezetés, de a 46. percben már hattal mentek (15-21). Előbb négy, aztán három gólra zárkózott az itthon játszó, végül ennyivel nyert a Dunaújváros.

Alba Fehérvár: Tóth Nikolett – Töpfner 4 (1), Afentaler 1, Besszer 3, Varga E., UTASI 7, TAKÓ 5. Csere: Kubina (kapus), Boldizsár, Triscsuk 3 (2), Bardi 1, Ohjama, Gerháth K. 1, Domokos D. 1.

Vezetőedző: Józsa Krisztián.

Dunaújváros: BARTULOVIC – HORVÁTH G. 5, Polics 2, Weisheitel 3, Nick 1, Matucza, FARKAS J. 8 (1). Csere: Wéninger (kapus), SZALAI B. 3, Kazai 3, Kukucska 1, Krupják-Molnár 1, Fodor N., Mrmolja 2.

Vezetődző: Vágó Attila.

Kiállítások: 6 illetve 10 perc

Hétméteresek: 4/3 illetve 1/1

MESTERMÉRLEG

Józsa Krisztián:Ma a jobbik csapat nyert. A támadójátékunkban hibáztunk többet, hiába kezdtünk, de utána ziccereket hibáztunk és a távoli zónából sem voltunk olyan hatékonyak, mint korábban. A második félidőben volt egy olyan tízperces periódusunk, amikor nem voltunk képesek betalálni. A Dunaújváros közé tett hat gólt, utána ugyan volt még tartásunk, visszajöttünk háromra, de Szalai Babett a kezébe vette az irányítást, és ezzel ők tudtak élni, megérdemelten nyertek.

Vágó Attila: — Tegnap 25-28-at mondtam Szalai Babettnek, nem sokat tévedtem. Természetesen nem ilyen egyszerű, ahogy ezt eltervezi az ember, főleg a jelenlegi helyzetünkben, hiszen sok hiányzónk van, kulcsjátékosok sérültek. Jó kezdett a Fehérvár, de amivel ma itt tudtunk nyerni az annak köszönhető, hogy a csapat rendkívül egységes volt, óriási küzdőszellemmel. Mind a tizennégy játékos pályára került és mindenki hozzátett a győzelemhez.