Kézilabda - Vereség, harmadik hely és két különdíj Székesfehérvárnak

A Collagenius Kupa zárónapján nagy késéssel kezdődtek a mérkőzések, mert a játékvezetők Fehérvárra jövet karamboloztak, így beugró bírók vezették a Tus Metzingen Handball - Moyra Budaőrs mérkőzést. A csatát a németek nyerték 25-23 (10-13)-re. Ezt követte az Alba Fehérvár mérkőzése a Japán válogatott ellen.

Alba Fehérvár KC - Japán Nemzeti válogatott 19-32 (10-16)

2023.07.28. 20:31 |

Az Alba Fehérvár KC együttese nagyon jól kezdte az összecsapást. Az első negyedórában jól védekeztek, eredményesen támadtak, a fürge japánok nem találtak fogást rajtuk. Egészen 7-4-es fehérvári vezetésig.

Akkor egy hazai kiállítást követően egyenlített Japán, bár még néhány percig előnyben voltak a hazaiak, de utána nem bírtak az olimpiára készülő nemzeti csapattal. Akiknek a gyorsasága felőrölte a hazaiak ellenállását, így a fehérváriaknak a két különdíj lehet a vigasz ezen a tornán.

Alba Fehérvár KC: Tóth N. – Szemes 1, Szmbatjan 5 (1), Sztosics, Kocsis B. 4, Utasi 2, Takó 1. Csere: Kubina (kapus), Besszer 1, Afentaler 1 (1), Kövér 1, Tolnai, Bojtos 3, Zrnic, Sulyok, Dubán, Vezetőedző: Horváth Roland.

Japán: Kametani – Hattori 4, Nakayama 4, Aizawa 6 (2), Hatsumi 1, Sasaki 2, Dan 2. Csere: Atsuko (kapus), Kondo 2, Ohjama 3 (2), Kitahara 2, Kasai, Matsumoto, Nagata, Ozaki 3, Okada 1, Yoshidome 1, Ishikawa 1, Akiyama, Sahaka. Szövetségi kapitány: Kusumoto Shigeo

A torna végeredménye: 1. Japán, 2. TUS Metzingen, 3. Alba FKC, 4. Moyra Budaörs Handball

Különdíjasok:

A legjobb játékos: Maren Weigel (TUS Metzingen)

A legjobb kapus: Tóth Nikolett (Alba Fehérvár KC) - képünkön

A gólkirálynők: Aizawa Natsuki (Japán), Tamara Szmabatjan (A Fehérvár KC) 14-14 góllal.

Fotó: Kricskovics Antal