-
Árverés hokimezekből
Az elmúlt évekhez hasonlóan az adventi időszakban ezúttal is egyedi mezekben lép jégre a Volán, melyeket árverésre bocsátanak. A meccsen viselt mezekre való licitálás mellett a speciális dresszekből saját névvel és számmal rendelni is lehet.
2025.12.18. -
Bemutatják a A HunGarian Caravan autóját
2026-ban is lesz székesfehérvári induló a Budapest–Bamako Rallyn. A HunGarian Caravan egyedi autóját ön is megnézheti december 19-én, pénteken 15.00-18.00 óra és december 20-án, szombaton 10.00-13.00 óra között a Városház téren, a városi karácsonyfa mellett.
2025.12.18. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Kettőből kettő - jól megy a Volánnak a középszakaszban
A bolzanoi győzelem után a Graz ellen is a siker reményében léphetett jégre a Fehérvár, mert az alapszakaszban kétszer megverte a vendégeket a Raktár utcában. Az emberelőnyben amúgy hatékony graziak nem tudták kihasználni első létszámfölényüket, ami jó jel volt, amúgy is inkább a Volán dominált a meccs elején. Az első harmad felénél LoVecchio mesteri indításával Latendresse lépett ki és remek fonákkal emelt a léc alá. Elég hamar tudott válaszolni a Graz, Pirmann kapott bele egy nagy lövésbe és lepte meg Carruthot. Az első szünet után is a Volán maradt fölényben, de az ellenfél kapusa is jól védett, ráadásul a második harmad derekán ezúttal egy grazi játékos szerzett gólt, Camara nagyon kilőtte a felső sarkot. Szerencsére a Fehérvár is jól reagált, Uotila vasról levágódó lövéséből Reisz betessékelte a korongot, így döntetlenről indult a harmadik harmad is.
Ebben újfent akadt lehetőség mindkét kapu előtt, volt, hogy a vendégek hálóőre, Höneckl maga sem tudta, hol a korong, miközben védett. A kapuvas is segített a hazaiakon, a Grazon viszon nem, mert Manavian bombájába LoVecchio jól ért bele, ezzel pedig győztes gót szerzett. Bőven volt izgalom a hajrában, emberelőnyt védekezett ki a Fehérvár, majd újabb kiállítás után a kapusát is levitte a Graz, de hat mezőnyjátékossal sem tudott betalálni. Így meglett a második fehérvári siker a középszakaszban, ezzel jelenleg 7 ponttal nyolcadik, és legközelebb az előtte álló Dornbirnhoz látogat a Volán.
Fehérvár AV19 - Moser Medical Graz 99ers 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)
Gl.: Latendresse, Reisz, LoVecchio, illetve Pirmann, Camara.