Jó mérkőzés, két fehérvári góllal, ami három pontot ért

A MOL Fehérvár FC labdarúgócsapata az OTP Bank Liga 16. fordulójában Budapesten, a Hungária kórúton lépett pályára az MTK Budapest csapatának az ellenfeleként. A jó iramú mérkőzést a Fehérvár nyerte meg.
2021.12.11. 21:48 |

MTK-Budapest-MOLFehérvár FC 0-2 (0-1)

Viszonylag lüktető jó játékkal kezdődött a mérkőzés. A fehérvári csapat egyre inkább átvette a játék irányítását, ők domináltak, irányítottak. Petrjak, Stopira, Makarenko előtt is adódott helyzet, de egyik után sem volt a társaknak, a szurkolóknak oka az örömre, mert ezek a lehetőségek megmaradtak helyzetnek. A 21. percben aztán góllá érett a MOL Fehérvár kezdeményező kedve, Dárdai egy csel után középre ívelt, Kodro magasra emelkedett, bólintott, és előny máris a látogatóknál. Az MTK „ébredezett” a bekapott gól után, de nagy veszélyt nem jelentett a Vidi kapujára. A fehérváriak így az előnyük tudatában kezdhették meg a szünetet.

Térfélcsere után sem óvatoskodtak a csapatok, nyílt sisakkal játszott mindkét gárda, sokszor egyérintős passzokkal igyekeztek a pályán lévők megközelíteni az ellenfél kapuját. Az 53. percben Miovszki fejelhetett volna zavartalanul a kapura, vagy a kapuba, de ehelyett jócskán mellé bólintott. Öt perc múlva Makarenko adott jó labdát Nikolicsnak, aki a kapufát találta el, a kipattanót Kodro lesről lőtte fölé. A 64. percben Petrjak adott gólt érő passzt ismét Nikónak, de háromméteres lövését Somodi bravúrral hárította. A Vidi percei után az MTK támadott többet, de sokra nem mentek vele, mert ha volt is helyzetük, az helyzetecskére szelídült, mert nem voltak eléggé határozottak a kék-fehérek. Érdekes volt a végjáték, a 94. percben gyanús volt, hogy Fiola kezét érhette a labda a tizenhatoson belül, az ellentámadásból aztán Petrjak gólt lőtt. Percekig állt mindenki és várta a VAR ítéletét, 2-0, vagy 1-1 lehet a vége? A játékvezető hármas sípszóval véget vetett a csatának, eldőlt, a fehérváriak számára a sokkal kedvezőbb 2-0-al ért véget a csata.

A MOL Fehérvár FC megszerezte első idegenbeli győzelmét 4 döntetlen és 3 vereség után!